Економіка

Житомирське відділення АМКУ провело «круглий стіл» з питань тарифів на комунальні послуги та їх перерахунку

14 April 2015, 17:03

Проблемні питання формування тарифів на централізоване опалення, водопостачання та водовідведення, а також проведення перерахунків за ці послуги обговорювали 14 квітня у Житомирі представники галузі тепло-, водопостачання та органів місцевого самоврядування області під час «круглого» столу.

Як зазначив голова Житомирського обласного територіального відділення Антимонопольного комітету України Олександр Безсмертний, тема підвищення тарифів на комунальні послуги наразі є однією з найбільш обговорюваних.

Обґрунтування нормативів споживання теплової енергії базується на застарілих нормах 1996 року, які не можуть бути застосовані завдяки новим дослідженням клімату України та утепленню будинків і квартир, - наголосив Олександр Безсмертний. На його думку, необхідно формувати послуги, зважаючи на реальні показники, а також провести перерахунки споживачам, адже мова йде не лише про надання неякісних послуг або надання їх не в повному обсязі, а й про перерахунки у разі понесення підприємством менших витрат за надані послуги.

За інформацією заступника директора департаменту житлово-комунального господарства Житомирської облдержадміністрації Василя Гриба, департамент направив на адресу керівників підприємств теплоенергетики листи з рекомендацією зробити перерахунки за отримане тепло.

«Минулого тижня від департаменту ми підготували листи керівникам комунальних підприємств теплоенергетики стосовно того, щоб зробити по факту перерахунки мешканцям по теплопостачанню. По Житомиру, де тариф становить 8,40 грн. за квадратний метр опалювальної площі, вже сьогодні виставили по 7,80», - сказав Василь Гриб.

Він також повідомив, що постановою 296-ю Житомирській області на опалювальний період були доведені ліміти газу – 87 млн. кубометрів. Станом на 1 квітня підприємства комунальної теплоенергетики області спожили усього на 6% більше від доведених лімітів.

Олександр Безсмертний нагадав учасникам круглого столу про доручення Прем’єр-міністра України про покладання обов’язку щодо установлення приладів обліку на надавачів послуг.

Керівник комунального підприємства «Житомиртеплокомуненерго» Житомирської міськради Дмитро Рогожин так прокоментував це доручення:

«Ми ніколи не прийдемо до єдиного знаменника, поки не буде повноцінного комерційного обліку або ліцензійної нормативної експертизи структури навантажень будинків. І те, і інше дуже дорого. Стосовно експертизи ми вже уклали договір, тому що без неї ми не можемо рухатися далі. А по Житомиру був близько 6 млн. грн. проект заміни лічильників за старими цінами. Ми пішли трошки іншим шляхом, тому що зараз щосили мусується закон про співвласників будинків. Тобто, кожен мешканець буде власником будинку. Відповідно, щоб увійти в будинок і мати якусь балансову власність всередині будинку, потрібно домовлятися з кожним з мешканців. Випередивши це, ми дали лист на місто, і місто прийняло рішення передати нам вузли введення до відповідного фланця після елеваторної засувки для того, щоб ми могли зайти з вузлами обліку. На 330 будинків у нас таке рішення є. Цього року за рахунок грошей ЄБРР близько 80 ЄТП ставимо, за рахунок інвестиційної програми на півмільйона ставимо 10 нових лічильників. Чи дасть це економію? Хіба що непряму, (проте дасть) об'єктивний облік споживання тепла. Так як у нас лічильники ставилися на більш новому фонді, їх мешканці платять на 20-30% менше на квадратний метр».

Керівник комунального підприємства «Житомиртеплокомуненерго» Житомирської міськради Дмитро Рогожин 

Як пояснив Дмитро Рогожин, підприємство провело перерахунки платежів житомирянам за теплий листопад, для чого на 12 годин зупинялися котельні:

«Є тільки дві законодавчих можливості перерахувати тарифи на газ: неналежне опалення, заактоване комісійно і персоніфіковано на кожного споживача, і зупинка котельні більше 12 годин протягом доби. Ніякого іншого нормативного документа немає, і, на жаль, це неправильно, оскільки не дає можливість повноцінно надавати послуги кожному споживачеві. У цьому опалювальному сезоні все тепловики України відпрацювали з 15-16-відсотковими збитками, це дані Нацкомісії. Раніше все це лягало на баланс підприємства, перекладалося на державу у вигляді різниці в тарифах, і всі були щасливі. Різниці в тарифах не стало. Хто буде погашати збитки? Незважаючи на те, що несе збитки, виробник повинен сказати: я заощадив газ і електроенергію, і я повинен перерахувати населенню і загнати себе в ще більші збитки. І населення, якщо ми економимо газ і працюємо на межі, чому має платити виходячи з норми 0,025 гігакалорій на метр, а не 0,012, як зараз існує в європейських нормах?».

Своїм баченням проблеми поділилися також представники регіонів – керівники комунальних підприємств Бердичева, Малина, Новограда-Волинського.

Олександр Безсмертний запропонував учасникам круглого столу сформувати свої пропозиції стосовно тарифів та їх перерахунку та надати їх в Антимонопольний комітет.

Заступник директора департаменту житлово-комунального господарства Житомирської облдержадміністрації Василь Гриб

Голова Житомирського обласного територіального відділення Антимонопольного комітету України Олександр Безсмертний

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Матеріали по темі