23 квітня Верховна Рада проголосувала в першому читанні за проект закону «Про видобування та реалізацію бурштину» (№1351-1).
З другої спроби голосування законопроекту «за основу» набрало 234 голосів, проти - 2, утрималися – 5, не голосували – 59. Участь у голосуванні не брали депутати від «Опозиційного блоку», депутатських груп «Відродження» та «Воля народу». З останньої «за» проголосував лише колишній комбат «Айдару» Сергій Мельничук, інші представники цієї депутатської групи, в тому числі – два мажоритарники від Житомирської області Литвин та Развадовський, не голосували або були відсутні. Бойкотувала прийняття законопроекту в першому читанні і фракція «Об’єднання Самопоміч»: за – 0, проти – 2, утрималися – 4, не голосували – 21, відсутні – 4.
«В першому читанні законопроект прийнятий. Тепер внесення правок і підготовка до другого читання», - прокоментував голосування народний депутат Павло Дзюблик.
«Цей Закон спрямований на створення сприятливих умов для розвитку в Україні нової галузі економіки, пов’язаною з видобуванням, реалізацією та обробкою бурштину, залучення у цю галузь інвестицій та нових технологій, зростання рівню життя населення в регіоні видобування бурштину, забезпечення охорони навколишнього природного середовища під час видобування бурштину та рекультивації порушених земель, припинення незаконного видобування бурштину, гарантування безпеки людей, їхнього життя, здоров’я та майна, ліквідації будь-яких протизаконних економічних структур, організованих злочинних організацій, що покривають незаконне видобування бурштину, його тіньовий збут і контрабанду, та регулює відносини, пов’язані з користуванням надрами з метою видобування бурштину та геологічного вивчення родовищ бурштину, зберіганням, реалізацією та обробкою бурштину на території України», - зазначено у вступному розділі законопроекту.
Нагадаємо, авторами законопроекту є народні депутати від Житомирської області Борислав Розенблат (фракція партії «Блок Петра Порошенка»), Павло Дзюблик, Вадим Кривенко (обидва – фракція партії «Народний Фронт»). До розробки проекту закону також долучився Володимир Арешонков (фракція партії «Блок Петра Порошенка»). На перс-конференції у лютому цього року громадські активісти зазначали, що в Україні понад 10 років продовжується незаконне видобування бурштину в непромислових обсягах. При його продажу через чорні ринки мільйони доларів можливих податкових відрахувань не потрапляють до бюджету країни, а заробляють бандитські угруповання, які контролюють нелегальний видобуток цього каменю.