Ситуація із захворюваністю на туберкульоз в області, як і загалом по країні, залишається дуже складною. Проте дані офіційної статистики засвідчують зменшення рівня захворюваності у порівнянні з минулими роками. Якою є ситуація насправді?
«Ситуація є катастрофічною. Ми недооцінюємо цю глобальну небезпеку. І той факт, що кількість вперше виявлених хворих зменшується при загальному зростанні показника смертності, говорить лише про те, що проблемою ніхто не займається, діагностика і профілактика - на катастрофічному рівні, а захворювання виявляється переважно випадково, і ця ситуація обов’язково вже у найближчі роки вибухне справжньою епідемією, - переконаний депутат обласної ради Ярослав Долгих. - Якщо раніше питання функціонування пересувних рентген-кабінетів та діагностичних лабораторій по всій області знаходилось на особливому контролі обласної влади, то сьогодні цих спецавтомобілів у селах роками ніхто не бачить. Ситуація вийшла з-під контролю, і це загроза кожному з нас, бо туберкульоз є незмінним супутником вражаючої бідності людей і байдужості, непрофесійності влади. Все це - реалії нашого сьогоднішнього життя».
За даними ВООЗ, у 2014 році Україна вперше посіла п’яте місце серед країн з найвищою захворюваністю на туберкульоз у світі за показниками рівня стійкості хвороби до лікування та загальної кількості пацієнтів. Серед країн Європейського регіону наша держава займає друге місце за цими показниками.
Головне питання у попередженні поширення цієї страшної хвороби – забезпечення туберкулінодіагностикою. На ранній стадії туберкульозу хворий лікується 12 місяців, а кошти на лікування складають від 400 до 600 грн. Тоді як мультирезистентний (стійкий до основних медпрепаратів) хворий потребує лікування тривалістю у 24 місяці, яке коштуватиме від 90 до 100 тис. грн.
Таким чином, нинішня влада і в цьому питанні демонструє свою байдужість до проблем людей та некомпетентність стосовно його вирішення. «Ефективна влада повинна діяти, творити, а не ламати. Цій же владі вистачило неповних два роки, щоб втратити останню совість. Такого цинізму і непрофесійності не дозволяли собі жодні попередники, якби їх сьогодні не називали, - розповідає депутат обласної ради Ярослав Долгих. - І це стосується не лише медицини. Скажімо, школи закривали завжди, але при цьому слухали думку людей, створювали на їхньому місці дошкільні чи інші навчальні заклади. ФАПи зберігали, бо це питання здоров’я людей, яким важко добиратися до лікарні. А там, де це було доцільно, порадившись з людьми, перепрофільовували дільничні лікарні. А нинішня влада, складається враження, хоче побільше вхопити і швидше втекти. І їй абсолютно байдуже, як діти добираються до школи, а хворі – до лікаря, чи є у них гроші на харчі, на медикаменти. Чи є у них, врешті, майбутнє. Свідомо чи несвідомо, але нинішня влада методично винищує українців».
«В опозиції до цього безладу повинна об’єднатися вся країна. Без сумніву, владу треба негайно міняти, і альтернативи Опозиційному блоку, який є єдиною реальною опозицією до влади, сьогодні немає», – констатує кандидат у депутати обласної ради від Опозиційного блоку Ярослав Долгих.
Прес-служба Опозиційного блоку