Про це свідчить той факт, що в певних недобудах у місті прописані громадяни, а ці адреси зафіксовані у тервиборчкомі. Кандидат на посаду Житомирського міського голови від «Об’єднання «Самопоміч» Наталія Чиж разом з представниками ЗМІ відвідала декілька таких «будинків-привидів», а також виборчих дільниць, до яких відносяться ці будинки. З’ясувалося, що справді є ряд адрес, за якими знаходяться недобуди і де є зареєстровані виборці. В одному з таких будинків записано понад 900 чоловік.
У ситуації розбирався і народний депутат України Семен Семенченко. Він з Наталією Чиж відвідав Державний реєстр виборців Богунського району в м. Житомирі. Семенченко повідомив, що факти фальсифікацій сьогодні фіксують по всій Україні. Ці методи вже були відпрацьовані напередодні у Чернігові. А тепер фальсифікувати вибори намагаються по всій Україні. На жаль, Житомир не є винятком.
У «Самопомочі» кажуть, що планується масовий вкид бюлетенів. Власні джерела «Самопомочі» повідомили про заплановані порушення. Представники політичної сили оперативно відреагували на інформацію. Проте офіційні особи виборчого процесу знаходять формальні «відмазки», аби зняти з себе відповідальність. Зокрема, представниця державного реєстру виборців повідомила, що питання людей, прописаних в «будинках-привидах», належить до компетенції міграційної служби. Територіальна виборча комісія "переводить стрілки" на реєстр виборців, і так по колу.
Представники ж дільничних виборчих комісій більш відверто спілкувалися з робочою групою, яка поставили за мету з’ясувати правду про міфічних виборців. Повідомили, що, зокрема, в одному з недобудів справді прописані представники військової частини, які начебто колись мають отримати тут квартири. Довгобуди стоять роками, тут є лише стіни, а на деяких об’єктах закладені лише перші поверхи, тож у таку перспективу важко повірити.
Так, у недобуді на вул. Жукова, 19 (ДВК 181382) прописано 18 людей. На проспекті Миру, 39 (ДВК 181388) у 2012 році прописали 912 людей: як повідомили джерела з військової частини, невідомо, де наразі знаходяться ці виборці, швидш за все це є контрактники, і застерігають від використання у даному випадку адмінресурсу. Крім того, у військоматі на вул. Маршала Рибалка, 21 (ДВК 181392) було прописано 28 людей. Виникає закономірне запитання: як можуть проживати у військоматі? Як повідомили в «Об’єднанні «Самопоміч», прописали їх у 2012 році.
Також зафіксовані факти неотримання запрошень виборцям для участі у виборах 25 жовтня 2015 року. Це явище є масовим у Житомирі.
Одна з дільниць у Богунському районі, яку відвідали активісти «Самопомочі», була просто зачинена, а працівники ще однієї ДВК знаходилися зовсім в іншому місці, що є порушеннями законодавства.
«Об’єднання «Самопоміч» відстоює проведення чесних виборів і закликає громадян не бути байдужими й повідомляти про наявні порушення.
Прес-служба «Об’єднання «Самопоміч» у Житомирі