До Дня української писемності та мови Сидір Кізін завітав рідної 23-ї гуманітарної гімназії на відкриті уроки української мови. Очільник Житомирської обласної організації ВО «Свобода» розповів, як двадцять п’ять років тому так само сидів за шкільною партою, і як за часів Радянського Союзу перейшов на українську мову.
«Якось ми йшли з моїм товаришем Романом додому і я кажу: слухай, от ми українці, а чому ми російською між собою говоримо? Він каже: дійсно, давай перейдемо на українську. І ми перейшли на українську мову в той вечір. І воно навіть звучало з власного вуха якось незвично, хоча ми всі говорили українською на уроках, але між собою, коли я звертався до свого товариша, звучало незвично. Зранку прийшли в школу, привітались українською і почали говорити українською. А оскільки ми користувались певним авторитетом в класі, до нас приєдналися наші друзі, хлопці, дівчата. І так сталося, що от в той вечір перейшли на українську і більше ніколи на російську не повертались», - розповідає Сидір Кізін.
Сидір Кізін наголосив: зараз статус української мови закріплений у законодавстві, але у суспільному житті українцям слід захищати та просувати рідну мову.
«Засилля російської мови в засобах масової інформації, подивіться центральні канали, російські серіали, російська музика на фм-станціях. І те, що ми робили наприкінці 80-х з дітьми, ми намагалися якось переломити ситуацію. Це треба і далі робити», - каже Сидір Кізін.
Вчитель української мови Наталія Кирик додає: спілкування з цікавими особистостями, допомагає учням усвідомити роль рідної мови у житті громадянина.
«В нього як в політичного і громадського діяча саме ця любов є , і дітям треба така людина, щоб бачили, що не тільки вчитель української мови, чи філолог має спілкуватись, а людина на такому рівні, людина такого високого рангу як шанує, поважає рідну мову і вбачає сенс у виховання такої позиції в дітей. Це необхідно», - розповідає Наталія Кирик.
Учні у невимушеній атмосфері поспілкувалися з Сидором Кізіним та зробили спільне фото на пам’ять.