Політика

Мовознавці з чотирьох держав у Житомирі говорили про витоки української мови

14 November 2015, 10:54

«Походження й розвиток української мови й її говорів» - міжнародна конференція під такою назвою відбулася у Житомирському державному університеті імені Івана Франка.

«В університеті постійно проходять конференції, але справді ця конференція знакова. Це надзвичайно цікавий проект, бо він акцентує увагу на походженні української мови. Мова - це ніби айсберг. Верхня частина - це сучасна українська мова, а от те, що підводна частина - набагато багатша, з історією, самобутністю, менталітетом і т.д. Це та частина, яка сформувала ось цю мову. І сьогодні нема однозначної думки серед мовників, наскільки я знаю. Ця конференція, саме постановка проблеми така, вперше в Україні робиться», - каже  ректор ЖДУ ім. І. Франка Петро Саух.

На конференцію з’їхалися філологи з Білорусі, Угорщини, Польщі та України.

«Це унікальна конференція. Українець дуже довго йде до власної ідентичності. Українець дуже довго усвідомлює, що первинне, а що - вторинне. Українець дуже довго не може визначити базових основних функцій мови. Ця конференція говорить про фундаментальні речі, а саме про діалекти. Ця конференція підтверджує те, що на етнічних українських теренах ніколи не жила інша мова, крім української. Ця конференція підтвердить тезу, що мова літературна житиме  і утверджуватиметься до того часу, якщо житимуть діалекти. Бо саме з синтезу діалектів літературна мова і народжується. Тому, якщо хтось досі не володіє українською мовою, то я його посилаю в прямому значенні цього слова до "Енеїди" Котляревського 1798-го року і кажу, що ми маємо Україну не 24 роки незалежності, а маємо України від того часу, коли жива народна мова лягла в основу літературної», - каже мовознавець Ірина Фаріон.

Роль цієї конференції важко переоцінити, вважає голова Житомирської обласної організації ВО «Свобода»  Сидір Кізін, який долучився до організації
конференції.

«Ми є свідками того, що наша українська мова є найдавнішою у світі. Тому що найбільше число прямих співпадань із найдавнішою письмовою мовою світу санскритом є саме в українській мові. Україна, будучи матір'ю для інших народів, є як джерелом для мов інших народів. А багато завойовників намагаються нав'язати нам думку, що нашої мови не існує. Так от, така ось фундаментальна сьогодні конференція, така фундаментальна тема, які потрібно розвивати», - каже Сидір Кізін.

Незважаючи на докази науковців, останніми роками українська мова опинилася у жахливому становищі, вважає Сидір Кізін. Адже в Україні досі діє закон, який нівелює державний статус української мови.

 

Житомир.info 

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Матеріали по темі