Політика

Підприємці Житомирщини обговорили можливість створення кластеру у сфері деревообробки

25 January 2016, 12:40

Можливість створення у Житомирській області кластеру у сфері деревообробки обговорили під час зустрічі підприємців та представників Українського агентства кластерного розвитку «КЛАСТ УА». Народний депутат України Борислав Розенблат, який був одним з ініціаторів зустрічі, вважає, що створення кластеру дозволить житомирським підприємцям відновити деревообробну галузь і вийти на принципово новий рівень бізнесу.

«Ми запросили людей, які займаються створенням кластерів, ми запросили на цей захід представників посольства Канади, які привезли з собою матеріали, щоб показати, як це працює в Канаді. Ми взяли досвід Польщі, ми взяли досвід Хорватії. І на прикладі цих найуспішніших країн ми хочемо запропонувати нашим житомирянам, житомирським виробникам, які починають від вирощування лісів і до кінцевих споживачів. Тобто, весь цикл, який є сьогодні в промисловості», - розповідає народний депутат України Борислав Розенблат.

Створення такого об’єднання на Житомирщині також сприятиме розвитку економіки регіону, вважає нардеп. Верховна Рада почала підготовку законодавчої бази. Зокрема, у липні Президент підписав закон про мораторій на експорт лісу у необробленому вигляді. Крім того, нардепи підготували ще кілька законопроектів, які спростять процедуру завезення в Україну деревообробного обладнання.

«Я був одним із ініціаторів Закону України про мораторій на вивезення з України необробленої деревини. Був керівником проекту і підготовки до другого читання цього законопроекту. І після цього в Києві ми зустрілись з людьми, які створюють кластери. Тобто, повний цикл обробки того чи іншого матеріалу. Коли в нас була така зустріч і мені задали таке питання: «З чого ви хотіли б на Житомирщині розпочати діяльність з кластерної системи економіки?», я сказав: «В Україні завжди була найбільша область, Житомирська, яка має 37% загального державного лісу України», - каже нардеп.

За словами Віце-президента українського агентства кластерного розвитку КЛАСТ УА Тараса Копитько, створення кластерів є поширеною практикою закордоном. На його думку, подібні об’єднання дозволяють підприємцям швидше та ефективніше вирішувати проблеми, які можуть виникати у різних галузях.

«Модель кластерного розвитку для України - нова. Це досвід розвинених країн Європи, Штатів, Азії, які останні 20 років активно реалізуються. І частину своєї експертизи, саме кластерного співробітництва, ми зараз її, цю експертизу, даємо галузевим об'єднанням у різних регіонах України. Для того, щоб дати такий сучасний метод розвитку конкурентоспроможності бізнесу, сталого розвитку регіональних галузевих об'єднань, створення нових робочих місць, залучення технологій та залучення інвестицій», - вважає Віце-президент Українського агентства кластерного розвитку «КЛАСТ УА» Тарас Копитько.

В ході зустрічі підприємці та запрошені гості обговорили пріоритетні проекти для реалізації та ключові проблеми, що можуть бути вирішені в рамках діяльності кластеру.

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Матеріали по темі