Про соціальний проект, який започаткував волонтер і відомий фотограф Іван Богдан, наприкінці минулого року розповідала «Українська правда».
«Думай про живих», – інструктує мене волонтер Іван Богдан, поки ми їдемо до сімей загиблих десантників 95-ої бригади. У кожній з них – діти, які тепер залишилась напівсиротами. Я хвилююсь, Іван спокійний і сконцентрований. Так виглядають люди, які знають, що роблять, і навіщо. Цього разу волонтер придумав, як допомогти дітям загиблих воїнів. І наша поїздка – заключна частина першого етапу проекту, кінцева мета якого – знайти для кожної сім’ї мецената. 41-річний Іван Богдан – комерційний директор німецької компанії в Україні. Але більшість знає його як талановитого фотографа та потужного волонтера, який другий рік поспіль кожні вихідні їздить в зону АТО, намагаючись вирішити проблеми бійців максимально ефективно і системно», - писала в грудні журналіст УП Галина Титиш.
На сайті проекту є інформація про дітей 22 загиблих десантників 95-ї окремої аеромобільної бригади.
«Це соціальний проект, задуманий, як допомога дітям загиблих у АТО військових. Тільки за офіційною статистикою у збройному конфлікті на сході України на початок 2016 року загинули біля 2000 військових. Так, я не в силах охопити кожну сім'ю, але варто спробувати допомогти хоча б декому. Нижче вказана інформація про дітей загиблих у АТО десантників 95 бригади. Проект розділений на три блоки: 1 – одяг/взуття для дітей, 2 – пошук меценатів (найголовніший пункт), 3 – грошова допомога», - описує волонтер свій проект.
Іван Богдан детально розповідає про кожен блок:
1. Разом з багатьма хорошими людьми ми зібрали теплу одежу/взуття для кожної дитини. До кожної сім"ї я приїздив особисто. Окрім одежі, діти отримали грошову допомогу і подарунки на новорічні свята.
2. Тепер я шукаю Добрих людей / Меценатів / Благодійників, які готові матеріально допомагати цим сім’ям у майбутньому. Подарунки та іграшки не зможуть замінити дітям батька. Не розбудять зранку, не обнімуть і не підтримають добрим словом, але Ваша допомога і увага можуть змінити їхнє майбутнє.
На мою думку, серед бажаних речей для допомоги дітям було б потрібно організувати:
- Басейн чи фізкультурну секцію
- Курси англійської
- Ліки чи стаціонарне лікування у випадку необхідності
- Мінімальна "місячна стипендія", як грошова підтримка сім'ї .
Скористайтеся шансом допомогти. Напишіть мені, якщо у Ваших силах стати другим "хресним" батьком чи матір'ю для когось з цих дітей.
3. Навіть якщо Ви не можете допомагати постійно, можна перерахувати дітям хоча б разову грошову допомогу.
Для дев’яти сімей вже знайшлися меценати.
«Зелений колір означає, що знайшлася вже Добра людина, котра допомагає цій сім’ї», - пише волонтер.
Детальну інформацію про дітей загиблих десантників, які потребують допомоги, дивіться тут