Родичам пацієнтів Центральної міської лікарні №1 Житомирської міськради продовжують вручати списки медикаментів та витратних матеріалів.
Про це уночі 28 жовтня написав у Facebook житомирянин Сергій Купринюк.
«Немного на эмоциях!!! Час ночи. Первосоветская больница г. Житомир. Тесть по скорой попал с высоким давлением и аритмией. Все бы хорошо, пока не стал вопрос поднять пациента на второй этаж. Лифт ждали минут 10 ( лифтерша немного уснула или отошла, до сих пор не понятно), а потом из окошка реанимации мне вручили список из 10 - 15 пунктов, типа бумажные полотенца, шприцы и т.д., иди тут рядом в аптеку и все купи. ЭТО БЛИН РЕАНИМАЦИЯ ИЛИ ЧТО? Почему нельзя после, или хотя бы утром все это попросить?! Короче, я просто в шоке!», - написав житомирянин.
Користувачі, які активно коментують допис Купринюка, обурені, дехто пригадав чиновникам мільйони з бюджету, виділені приймальним відділенням міських лікарень на закупівлю предметів першої необхідності.
На допис Сергія Купринюка відреагував і заступник міського голови Житомирського міського голови Матвій Хренов.
«Відділення, про яке йде мова, це не реанімація, а ОКН ( відділення коронарноі недостатності). На жаль, воно не профінансовано. Мова іде лише про приймальні і відділення інтенсивної терапії. На жаль коштів на 100% фінансування не вистачає», - написав він у коментарі під дописом житомирянина.
Те ж саме, по суті, заступник мера відповів і в коментарі Житомир.info.
«Пацієнта поклали в кардіологію, не у реанімацію. А ми говорили, що профінансовані, на превеликий жаль, лише приймальні відділення і частково – реанімація. Другий поверх корпусу там чітко був указаний, це кардіологія. На жаль, вони не профінансовані. Це не нормальна ситуація, але вона реальна. Ми не можемо профінансувати лікарні у повному обсязі», - сказав Матвій Хренов по телефону.
Як повідомляв Житомир.info, наприкінці 2015 року влада Житомира прозвітувала, що в бюджеті Житомира на 2016 рік передбачено 8,6 млн грн на забезпечення господарського утримання лікарень і поліклінік. Йшлося про закупівлю предметів одноразового використання (витратних матеріалів) - рукавичок, шприців, крапельниць, одноразових серветок, миючих та дезінфікуючих засобів, а на медичні препарати кошти не виділялися.
У списках медикаментів та витратних матеріалів, які на початку грудня 2015 року видали родичам пацієнтів Житомирської обласної клінічної лікарні для придбання, крім дорогих медикаментів, були перчатки, рідке мило та паперові рушники.