Спеціалізовані сайти у всесвітній мережі – доволі зручний спосіб для придбання або продажу тих чи інших товарів. Однак чим більша популярність серед користувачів, тим вищі ризики потрапити на гачок шахраїв, які полюють на гроші необачних громадян.
Поліція Житомирської області застерігає від ошуканства.
«Упродовж двох днів 5 жителів Житомирщини подарували пройдисвітам понад 15 тисяч гривень, купуючи або продаючи речі на одному із спеціалізованих інтернет-сайтів.
19-річна житомирянка автобусом передала мобільний телефон потенційному покупцеві, який відгукнувся на розміщене нею оголошення про продаж ґаджета. Дівчина була впевнена у наявності запрошених за товар 4,3 тисяч гривень на вказаний нею банківський рахунок, оскільки отримала смс-сповіщення про надходження цих коштів. Однак при перевірці картки виявила їх відсутність. На той момент телефон невідомого «покупця» уже був вимкнений. Інша житомирянка таким же чином втратила фотооб’єктив вартістю понад 4 тисячі гривень, відправивши товар на замовлення інтернет-покупцеві», - йдеться у повідомленні.
За інформацією поліцейських, 38-річний звягельчанин через інтернет-ресурс купував міні-трактор у приватної особи. Після спілкування із автором оголошення чоловік перерахував йому 3 тисячі завдатку. І на цьому зв'язок із продавцем перервався.
«Аналогічна історія сталася днями і з підприємницею з Бердичева, яка через інтернет-оголошення купувала крісло-мийку для обладнання власної перукарні. За замовлений товар жінка наперед перерахувала 1,1 тис. грн на картку, номер якої вказав автор оголошення. Більше продавець не виходив на зв'язок. За усіма фактами нині розпочаті кримінальні провадження за ч.1 ст.190 (Шахрайство) ККУ. Поліція вживає заходів щодо встановлення осіб пройдисвітів», - розповіли у поліції.
Разом з тим правоохоронці нагадують громадянам про пильність у спілкуванні із незнайомцями та обережність під час здійснення будь-яких операцій фінансового характеру.
«При здійсненні покупок через Інтернет намагайтесь використовувати систему оплати товару після його фактичного прибуття. Також не довіряйте смс-сповіщенням і невідомим абонентам, які від імені банківських працівників розповідають вам про проблеми, які можна вирішити в онлайн або телефонному режимі за допомогою ваших конфіденційних даних. У жодному разі і нікому не повідомляйте персональну інформацію», - наголошують правоохоронці.
Як повідомляв Житомир.info, 9 грудня 2017 року розшуківці Житомирського відділу поліції затримали чоловіка, який через інтернет «прокрутив» афер на понад мільйон гривень.