Влада

Україна отримає потужний економічний ефект від роботи Фонду енергоефективності, - Геннадій Зубко

28 February 2018, 17:47

Фонд енергоефективності, який ми запускаємо – головний інструмент реформи енергоефективності. Це питання енергонезалежності держави і кожної української родини. Маємо амбітні плани – досягти мінімум 50 кВт енергоспоживання на один квадратний метр у житловому секторі на рік. Україна отримає потужний економічний ефект від роботи Фонду енергоефективності. Зокрема, оцінюємо річну ємність нового ринку енергоефективності - до 1,5 млрд євро, щорічний ефект на платіжний баланс - до 1 млрд євро, потенціал скорочення щорічних витрат на субсидії – до 1 млрд євро, скорочення річного споживання та імпорту газу - до 5 млрд м3. А також створення до 75 тисяч робочих місць -для інженерних та будівельних кадрів, енергосервісної галузей та енергоменджменту. Це - колосальні можливості для розвитку малого та середнього бізнесу. Адже енергоефективність – галузь, яка приймаючи інвестиції, повертає їх у вигляді робочих місць.

Про це на засіданні Уряду 28 лютого заявив віце-прем’єр-міністр – віністр регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України Геннадій Зубко, презентуючи формат роботи Фонду на прийняття Урядом рішень, які забезпечують операційну роботу Фонду енергоефективності, - інформує прес-служба віце-прем’єра.

Геннадій Зубко подякував європейським партнерам за підтримку й допомогу у впровадженні Фонду. Він підкреслив, що модель роботи Фонду, всі його процедури, операційна діяльність, програми й продукти розроблені за підтримки та безпосередньої участі представників Європейського Союзу та Уряду Німеччини, які готові інвестувати 100 млн євро для підтримки його діяльності, про що вже у березні буде підписана фінансова Угода.

«Реформа енергоефективності є надзвичайно важливою для України не тільки з точки зору економії або охорони навколишнього середовища, а в першу чергу – забезпечення енергетичної безпеки. І Фонд енергоефективності покликаний забезпечити цю важливу функцію. Робота зі створення Фонду енергоефективності була виконана у дуже стислі терміни і завдяки тим людям, які дійсно сповідують питання енергоефективності. Цю роботу вдалося зробити спільно з представниками від української сторони, Європейського Союзу, групи підтримки від Світового банку, народними депутатами, експертами, фахівцями Міністерства регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України. Сьогоднішнє прийняття ряду важливих документів по Фонду ЕЕ забезпечить можливість підписання Угоди про фінансування Фонду на 50 млн євро, і ця сума буде використана на сам Фонд і надання технічної допомоги протягом 5 років. ЄС готовий виділити вже і другу частину фінансування Фонду ЕЕ в обсязі 50 млн євро. Щойно запрацює Фонд, ЄС готовий надати другу частину фінансування. Тому, бажаю успіхів Україні у запуску надзвичайно важливого інструменту з енергозбереження для українців. Всі ці послідовні кроки наближають Україну до членства в Європейському Енергетичному Союзі», - зазначила на засіданні Уряду заступник керівника Головного директорату Єврокомісії з питань політики сусідства та розширення Катарина Матернова.

За словами віце-прем’єр-міністра, Фонд енергоефективності в першу чергу буде підтримувати ОСББ на впровадження енергоефективних проектів шляхом надання грантів (безповоротної фінансової допомоги), розмір яких буде визначати відповідно до рівня досягнутої економії теплової енергії після впровадженняпроекту з підвищення рівня енергоефективності.

На засідання Уряду були затверджені положення про Наглядову Раду Фонду ЕЕ, Типовий договір з незалежним членом Наглядової ради, методику розрахунку економії енергії в результаті реалізації заходів з енергоефективності, основні напрямки діяльності та кадрові вимоги до менеджменту Фонду.

Нагадаємо, в травні минулого року в Житомирі пройшла конференція на тему «Енергоефективність у житловому секторі України».

Як повідомляв Житомир.info, 7 грудня 2016 року Уряд схвалив законопроект «Про фонд енергоефективності».

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: Зубко енергоефективність КМУ  
Матеріали по темі