У кардіологічному відділенні Житомирської обласної клінічної лікарні ім. О.Ф. Гербачевського нещодавно вперше проведено дві унікальні операції на серці.
Про це інформує прес-служба Житомирської обласної ради.
Йдеться про встановлення імплантованих кардіовертер-дефібриляторів двом пенсіонеркам з Новоград-Волинського району.
«За словами завідуючого відділення Миколи Кушніра, часто причиною смерті є зупинка серця, викликана аритміями, які в більшості випадків можна було б перервати шляхом кардіостимуляції і дефібриляції. Найбільш важливим фактором для виживання є час реагування. Від моменту зупинки серця до незворотніх змін мозку проходить близько 5 хвилин. Цей період збільшується до 30 хвилин, якщо вчасно проводяться реанімаційні заходи в повному обсязі. Однак тепер з'явилося унікальне обладнання - кардіовертер-дефібрилятор, що усуває необхідність у людському втручанні і гарантує виконання кардіостимуляції і дефібриляції через лічені секунди після початку аритмії: повністю автоматичний кардіовертер-дефібрилятор підшивається у профілактичних цілях пацієнтам, для яких існує ризик розвитку шлуночкової тахіаритмії», - йдеться у повідомленні.
Дана процедура не потребує специфічної реабілітації. Тривалість перебування пацієнта в клініці становить 2-3 доби. Після втручання розріз на шкірі заживає біля двох тижнів, за цей період зникає дискомфорт у зоні імплантації. Рекомендовано щоб післяопераційний шов був прикритий пов’язкою протягом двох тижнів після імплантації.
«Ще рік тому проведення таких операцій було просто неможливим. Але завдяки державній підтримці, активізації фінансування з обласного бюджету, відкритті сучасного реперфузійного центру колективу закладу вдалося досягти значних результатів. Гарним прикладом тому є проведення таких операцій на серці, які наші фахівці провели разом з нашим другом та наставником, керівником відділення складних порушень ритму серця національного інституту серцево-судинної хірургії ім. М.М. Амосова Валерієм Павловичем Залевським. Ми маємо певний досвід із встановлення кардіостимуляторів та стентів. Тож віднині ми активно використовуватимемо ще й імплантовані кардіодефібрилятори, які надходять від МОЗ. Зазначу, що впродовж п’яти місяців з моменту відкриття реперфузійного центру проведено стентування коронарних артерій 143 хворим з гострим інфарктом міокарда (у 2015 році було простентовано лише 37 хворих). Протягом 2017 року в кардіологічному відділенні проведено імплантацію штучних водіїв ритму серця 73 хворим, 65 з яких закуплені на державні кошти», - зазначив головний лікар ОКЛ Богдан Леськів.
Обласна клінічна лікарня ім. О.Ф.Гербачевського пріоритетом своєї діяльності вбачає впровадження інноваційних технологій. Так, минулого року у даному високоспеціалізованому закладі було впроваджено 97 найсучасніших новацій, в тому числі тут проведено низку унікальних для України операцій. Складові такої успішної роботи полягають у постійному навчанні лікарів на базах вітчизняних та закордонних клінік, а також у всебічній підтримці з боку органів місцевої влади.
Нагадаємо, у січні 2018 року вперше в Україні, в Житомирській обласній лікарні, в кардіохірургічному відділенні використано апарат штучного кровообігу.
У грудні 2017 року житомирські лікарі вперше в області провели унікальну операцію на серці – септальну абеляцію.
Як повідомляв Житомир.info, 1 листопада 2017 року розпочав свою роботу реперфузійний центр на базі Житомирської обласної клінічної лікарні імені О.Ф.Гербачевського і станом на останній місяць осені вже були прооперовані перші пацієнти.