Влада

Приєднані громади до міст обласного значення – це додатковий ресурс для розвитку та залучення інвестицій, - Зубко

17 April 2018, 16:25

Наше завдання – об’єднати у потужні громади 12 тисяч місцевих рад, які були на початок децентралізації, на кінець року очікується зменшення ОТГ у порівнянні з минулим роком (2017 року було створено 299 ОТГ).

Про це повідомляє прес-служба віце-прем’єр-міністра – міністра регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України Геннадія Зубка з посиланням на його інтерв’ю інтернет-виданню Аgropolit.

«Якщо цього року, наприклад, буде 100 громад, але вони будуть більші за територією, кількістю людей та фінансово більш спроможні, я цьому буду тільки радий. Адже наше завдання: об’єднати у потужніші громади ті 12 тис. місцевих рад, які були на початок децентралізації. Більш спроможні громади братимуть на себе відповідальність і розвиватимуть території значно ефективніше. Ми спостерігаємо за тим, яка кількість громад вже стала до переговорів про об’єднання. Вже об’єдналися 3378 громад. Нам потрібні потужніші та спроможніші громади, тоді країна буде сильнішою. Тому сьогодні йдемо не за кількістю громад, а за їх якістю», - сказав в інтерв’ю Геннадій Зубко.

На думку віце-прем’єр-міністра, нещодавно схвалений парламентом закон 6466 щодо залучення міст обласного значення до децентралізації має започаткувати новий тренд – доєднання до громад у містах обласного значення.

За його словами, приєднані громади до міст обласного значення разом із громадянами, які там проживають, – це додатковий ресурс для розвитку, зокрема, залучення інвестицій. Адже інвестори приходять, насамперед, за робочими руками, трудовим ресурсом, кваліфікованими кадрами, а не тільки за територією. «Найголовніше – мотивація сільських громад будувати міську якість життя у себе створює конкуренцію за інвестора, людей, інфраструктуру, можливість отримання податків та додаткових надходжень. Тому в підсумку децентралізація посилить внутрішню конкуренцію, яка швидше та потужніше розвиватиме всю Україну», - підкреслив віце-прем’єр-міністр.

Також Геннадій Зубко торкнувся питання щодо об’єднання меж районів. За його словами, наразі розробляється для цього механізм у рамках окремого законопроекту.

«Нині лише обласні ради можуть запускати зміну меж районів, звернувшись до парламенту з проханням про затвердження відповідної постанови із переліком населених пунктів. Ми хочемо домогтися, щоб таке право отримали безпосередньо і громади, щоби змінювати свої межі в рамках районів. Для цього спочатку потрібно рішення профільного парламентського комітету, яким чином рухатись у цьому питанні, а далі – сесійна зала», - розповів урядовець.

Як повідомляв Житомир.info, Геннадій Зубко вважає, що наступні місцеві вибори у 2020 році проходитимуть вже в об’єднаних громадах, і боротьба буде йти за реальні, а не просто віртуальні повноваження.

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: Зубко ОТГ  
Матеріали по темі