Проблема знаходження ритуальних підприємств у моргах чи поруч з ними в Україні існує давно: такі служби мають суттєві переваги перед конкурентами, оскільки біля них висока концентрація близьких померлих, а ритуальні послуги не можуть вільно рекламуватись.
Про це пише сайт «Наші гроші».
«Знаходячись в одному приміщення, співробітники моргів мають поширену практику рекомендувати послуги саме тієї ритуальної компанії, яка орендує в них приміщення. Існують випадки, коли працівники комунальних закладів, до яких надходять померлі, погрожують родичам померлих невчасною видачею тіла або іншими перепонами, якщо ті відмовляться від рекомендованої фірми», - зазначає видання.
«Наші гроші» опублікували підприємства та ФОПів, які надають
ритуальні послуги та орендують чи до недавнього часу орендували
приміщення моргів, зокрема - у Житомирській області:
Антимонопольний комітет України за результатами перевірки виявив близько 80 фактів розміщення ритуальних служб в приміщеннях закладів охорони здоров’я (патологоанатомічних бюро) та відділеннях судово-медичних експертиз. Найбільше у Вінницькій, Волинській, Житомирській, Івано-Франківській, Київській, Миколаївській, Харківській областях.
Про це зазначається у рекомендаціях АМКУ на адресу Міністерства охорони здоров’я, які були направлені 7 червня 2018 року.
Як повідомляв Житомир.info, у 2016 році в програмі «Мої податки» директор комунального підприємства «Спеціалізований комбінат комунально-побутового обслуговування» Василь Ганченко розповів, скільки коштує утримання житомирських цвинтарів.