Влада

Влада Житомира вирішила дати офіційне роз’яснення щодо реконструкції пам’ятки архітектури – водонапірної вежі

27 July 2018, 18:25

Ввечері 27 липня на сайті Житомирської міської ради опублікували офіційне роз’яснення щодо відновлення водонапірної вежі у Житомирі.

Ось його повний текст:

З метою уникнення поширення недостовірної інформації надаємо роз’яснення щодо процесу відновлення Водонапірної вежі в м. Житомир.

Повідомляємо, що демонстраційний проект з відновлення Водонапірної вежі реалізується Житомирською міською радою за підтримки проекту «Інтегрований розвиток міст в Україні». Демонстраційний проект було обрано за результатами громадського голосування9-10 вересня 2017 року, в якому взяло участь близько 3000 житомирян. Після проведення фокус-груп за участі представників туристичного бізнесу, громадських організацій, художників було прийнято рішення про необхідність проведення архітектурного конкурсу на пошук кращої пропозиції концептуального рішення організації внутрішнього простору будівлі Водонапірної вежі та розвитку прилеглої території за адресою:м. Житомир, вул. Пушкінська, 24. Мета конкурсу полягала в знаходженні архітектурно-планувальних рішень, що нададуть можливість вдихнути нове життя вбудівлю Водонапірної вежі, як головного візуального символу міста, а також інтегрувати її до мережі публічних просторів, якісно вплинувши на розвиток м. Житомира.

За результатами конкурсу та з врахуванням думки громадськості переможцем визнанопроектну пропозицію 921VZH авторського колективу «Формографія».

Хочемо наголосити, що відповідно до п. 5.6 Положення про всеукраїнський архітектурний бліц-конкурс на кращу пропозицію щодо дизайну внутрішнього простору будівлі Водонапірної вежі та розвитку прилеглої території, яке затверджено рішенням виконавчого комітету Житомирської міської ради від 21.02.2018 № 164,переможець конкурсу не має жодної гарантії автоматичного виконання інженерно-технічної реалізації проекту. Інженерно — технічне рішення буде розроблено в межах законодавства України з охорони культурної спадщини беручи до уваги, що розпорядженням Голови обласної державної адміністрації від 04.03.1996 «Про взяття на облік і охорону пам'яток архітектури місцевого значення» будівля Водонапірної вежі за адресою: м. Житомир, вул. Пушкінська, 24 занесена до Переліку пам'яток архітектури місцевого значення (охоронний номер 17).

Для подальшої реалізації демонстраційного проекту «Водонапірна вежа» департаментом містобудування та земельних відносин міської ради буде розроблено науково - проектну документацію спрямовану на збереження пам'ятки архітектури та робочий проект, який буде узгоджено та затверджено в установленому законом порядку.

Житомирська міська рада та Німецьке товариство міжнародного співробітництва (GIZ) Гмбх діє виключнорамках чинного законодавства України.

Нагадаємо, 18 липня нагородили переможців Всеукраїнського архітектурного бліц-конкурсу на кращу пропозицію щодо дизайну внутрішнього простору будівлі водонапірної вежі та розвитку прилеглої території.

Фото з Facebook головного архітектора Житомира Юрія Безбородова

Як повідомляв Житомир.info, у вересні 2017 року жителі міста мали можливість обрати один із трьох проектів для облаштування громадського простору у місті в рамках програми «Інтегрований розвиток міст в Україні»: більшість підтримала створення культурно-туристичного центру в історичній будівлі колишньої водонапірної вежі на вул. Пушкінська, 24. Директор департаменту економічного розвитку Микола Костриця розповідав, що німецька урядова компанія GIZ зобов’язується дати на реалізацію проекту 50 тис. євро, а Житомирська міська рада зобов’язується виділити з міського бюджету не менше 51 тис. євро. В лютому 2018 року виконком одноголосно підтримав проведення закритого конкурсу з реконструкції дизайну внутрішнього простору будівлі житомирської водонапірної вежі та розвитку прилеглої території

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: міська рада водонапірна вежа реконструкція  
Матеріали по темі