За 9 неповних місяців 2018 року орендарі водних об’єктів Житомирської області сплатили на 241 тисячу гривень більше у порівнянні із 2017 роком.
Про це 21 вересня повідомила прес-служба Житомирської обласної державної адміністрації з посиланням на заступника голови ОДА Олексія Ясюнецького.
«Орендна плата за користування водними об’єктами на Житомирщині збільшилася у десятки разів, а відповідно збільшилися і надходження до місцевих бюджетів. Це результат інвентаризації водних об’єктів в області, яка проводилася за дорученням голови ОДА Ігоря Гундича. У порівнянні із 2017 роком орендарі сплатили на 240 тис. 885,35 тис. грн більше», - повідомляє прес-служба.
«За дорученням голови ОДА Ігоря Гундича проводилась ревізія орендних відносин водних об’єктів. Наразі орендарі цих об’єктів виготовляють нову нормативно-грошову оцінку, і відповідно орендна плата зростає у десятки разів. Завдяки цьому і місцеві бюджети отримую більші надходження. Зараз оренда за гектар складає 1100-1300 грн, а раніше орендарі платили по 10-20 грн за гектар», – сказав Олексій Ясюнецький.
У 2017 році орендарі водних об’єктів почали укладати договори безпосередньо із Житомирською ОДА, до цього укладали із райдержадміністраціями, - зауважують в ОДА.
Так, у 2017 році уклали та поновили 8 договорів оренди, а сума сплаченої орендної плати становила 93,8 тис. грн на рік, а у 2018 році уклали 20 таких договорів і сплатили 334,7 тис. грн на рік. Тобто, орендна плата у порівнянні із минулим роком зросла у 3,5 рази, - інформує ОДА.
«Для прикладу, підприємець із Бердичівського району сплачує 32,5 тис. грн, а раніше плата становила 2,5 тис. грн на рік. Підприємець з Андрушівського району раніше платив 191,64 грн за гектар водойми, а зараз сплачує 8,5 тисяч. Підприємець із Житомирського району платив 462 грн, зараз сплачує 18,3 тис. грн», - повідомляє пре-служба ОДА і зауважує: в суму орендної плати також входить плата за користування земельною ділянкою. Кошти від укладених договорів оренди надходять у місцеві бюджети.
Всього на Житомирщині проінвентаризували 1850 водних об’єктів, з них укладено договір оренди – 499.
Нагадаємо, влітку 2018 року управління екології Житомирської ОДА виявило, що лише 26% від загальної кількості водних об’єктів Житомирської області знаходяться в оренді, а решта 74% використовується не за призначенням або ж без належного оформлення договорів оренди.
Як повідомляв Житомир.info, у 2016 році в селі Волиця Андрушівського району Житомирської області люди ображалися на орендаря ставка, який забороняв їм ловити рибу.