У багатопрофільній лікарні при Райківській виправній колонії №73 у Житомирській області не функціонують очисні споруди, унаслідок чого стічні води лікарні без знезараження потрапляють у річку Гнилоп’ять, яка є притокою річки Тетерів.
Про це говорили на нараді у прокуратурі Житомирської області 30 жовтня, - повідомляє прес-служба прокуратури області.
«Очисні споруди не функціонують, відсутнє дератизаційне обладнання, унаслідок чого стічні води багатопрофільної лікарні без очищення і знезараження потрапляють у річку Гнилоп’ять, яка є притокою річки Тетерів. За вказаних обставин діяльність багатопрофільної лікарні при Райківській виправній колонії створює загрозу розповсюдження в установі інфекційних і інших небезпечних захворювань, екологічного забруднення регіону, а тому її діяльність повинна бути зупинена», - сказав прокурор галузевого відділу прокуратури області Сергій Філь.
Зі слів заступника прокурора області Віталія Мякішева, у Житомирській виправній колонії №4 санвузли більшості гуртожитків не підключені до мереж водопостачання.
«Санвузли більшості гуртожитків Житомирської виправної колонії не підключені до мереж водопостачання, що обумовлює неналежний санітарний стан приміщень. В окремих камерах дисциплінарного ізолятора взагалі відсутні ємності для питної води, унаслідок чого засуджені позбавлені вільного доступу до неї», - сказав Віталій Мякішев.
За словами посадовця, адміністраціями Бердичівської та Райківської виправних колоній порушуються права засуджених на придбання продуктів харчування і предметів першої потреби. У Коростенській виправній колонії на одного засудженого припадає менше 4 кв. м житлової площі спальних приміщень, що не відповідає вимогам ст. 115 Кримінально-виконавчого кодексу України.
Також на нараді прозвучало, що прокурорські перевірки установили численні факти наявності кишкової палички у харчоблоках установ, що створює загрозу для здоров'я в'язнів. Засуджені не забезпечені у повному обсязі постільною білизною, сезонним одягом і взуттям. Нагадаємо, в серпні 2018 року в Житомирі виявили сальмонелу у курячому м’ясі, з якого готували страви для ув’язнених.
«За результатами обговорення проблемних питань розроблено комплекс організаційних та практичних спільних заходів, направлених на покращення стану законності в установах виконання покарань», - резюмує прес-служба прокуратури.
Нагадаємо, у Житомирській області чотири виправних колонії: Житомирська ВК № 4, Бердичівська ВК № 70, Коростенська ВК № 71 та Райківська ВК № 73.
Фоторепортаж з Житомирської виправної колоні №4 дивіться тут, з Райківської – тут.
Як повідомляв Житомир.info, у травні 2017 року заступника начальника однієї з виправних колоній Житомирської області викрила на систематичному вимаганні грошей з родичів ув’язнених. Навесні 2018 посадовці виправної колонії у Житомирській області «погоріли» на привласненні чужих коштів: нарахували звільненим робітникам понад 40 тис. грн зарплати, яку самі ж одержали.