В райцентре Барановка Житомирской области вчера около здания райсовета и райгосадминистрации бушевал майдан. Несколько сотен рабочих Барановского фарфорового завода вышли на несанкционированный митинг. Что требовали, и чем закончилось противостояние с властями – рассказали представители завода в официальном пресс-релизе, который и публикуем без изменений.
Предтавителям властей – райгосадминистрации и райсовета предоставляем возможность высказать свою точку зрения на происшедшее.
Пікетування робітниками ТОВ «Баранівський фарфоровий завод» будівлі райдержадміністрації та районної ради з приводу невмотивованого рішення сесії ради про відмову в переоформленні титульної сторінки акту на право користування заводом земельною ділянкою (Дубрівське родовище лужних каолінів), що призведе до зупинення заводу.
ТОВ «Баранівський фарфоровий завод» є правонаступником КП «Баранівський фарфоровий завод». Товариство перереєстровано Баранівською районною державною адміністрацією Житомирської області 25.06.2004 року за № 2343, ідентифікаційний код 05502812, учасником товариства є іноземне підприємство «MANUFAKTURA PIRKENHAMMER I.S. ORIGINAL PORCELAN FABRIK BŘEZOVÁ s.r.o.», створене відповідно до законодавства Чеської Республіки та зареєстроване за адресою: Карлови Вари, вул. Товарни, № 95, поштовий індекс 362 15, ідентифікаційний номер 263 49 035.
При експорті держава зобов’язана, згідно з чинним законодавством, повернути підприємству-експортеру раніше сплачений ПДВ, але цього не відбувається і виходить те, що експортер по суті дотує держбюджет.
24.04.2007 року колективне підприємство «Баранівський фарфоровий завод» був придбаний заводом «MANUFAKTURA PIRKENHAMMER I.S. ORIGINAL PORCELAN FABRIK BŘEZOVÁ s.r.o.» (Чехія).
Іноземний інвестор починаючи з моменту придбання заводу 25 квітня 2007 року вносить значний вклад в розвиток підприємства і звісно в місцевий бюджет, бюджет регіону і України в цілому, а саме: у вигляді сплати заробітної плати працівникам підприємства, податків та інших платежів передбачених чинним законодавством України. Новий власник заводу вклав в розвиток підприємства більше ніж 45 000 000 (сорок п’ять мільйонів грн. 00 коп.). Була погашена заборгованість по заробітній платі, яка утворилася до зміни власника заводу. Також сплачені попередні борги - це і прибутковий податок (670 000,00 грн.), і внески на загальнообов\'язкове державне пенсійне страхування (735 000,00 грн.). Неодноразово надавалася фінансова допомога дитячим будинкам, які знаходяться не тільки в Житомирській області, а й в інших областях України.
Інвестор є підприємством, яке вносить пряму інвестицію і це передбачає довгострокові взаємовідносини. Інвестиція – є внеском до статутного фонду ТОВ «Баранівський фарфоровий завод». В даний час завозиться із закордону нове обладнання на загальну суму 2 000 000,00 євро (два мільйони євро). Частина обладнання вже завезена і розмитнена, з цієї частини обладнання сплачений вхідний ПДВ з імпортних операцій, на суму 240 182 грн.
ТОВ «Баранівський фарфоровий завод» сплачено внутрішнє ПДВ на загальну суму 1 520 328 грн.
Слід зауважити, що інвестор в особі «MANUFAKTURA PIRKENHAMMER I.S. ORIGINAL PORCELAN FABRIK BŘEZOVÁ s.r.o.» (Чехія) стикається з низкою перепонів, які штучно створюються з боку виконавчої ланки державної влади, а саме несвоєчасне відшкодування податку на додану вартість тощо. У цьому питанні дуже важливим є розуміння держави та вчасне виконання своїх обов’язків, але в оперативному та позитивному вирішенні нашого питання не видно цього розуміння. Виконання обов’язків по дотриманню законодавства України є одностороннім і на привеликий жаль виконання зобов’язання йде не від держави.
Крім того чиняться перешкоди для нормального функціонування підприємства з боку органів місцевого самоврядування. Так, в 1972 році державною комісією було надано заводу в користування Дубрівське родовище лужних каолінів. В зв’язку із зміною форми власності заводу виникло питання про переоформлення титульної сторінки гірничого відводу, про що була надана заявка до Баранівської районної ради народних депутатів.
24.04.2008 року на черговій сесії районної ради народні обранці на чолі з головою районної ради Вельчинським М.Р. шляхом голосування невмотивовано відмовили заводу в переоформленні титульної сторінки з «КП» на «ТОВ», що автоматично призводить до зупинення заводу з причини неможливості використання сировини Дубрівського кар’єру для виробництва. В свою чергу зупинення заводу призведе до втрати робочих місць для 1 300 працівників заводу, які приєднаються до вже існуючих чисельних безробітних в м. Баранівка та районі.
О 12.30 адміністрацією заводу було повідомлено робочий колектив про ситуацію, що склалася. Після її обговорення працівники заводу вирішили негайно пікетувати будівлю районної ради з вимогою пояснити причини відмови депутатами в переоформленні документації, а також, хто буде годувати їх дітей в разі втрати робочих місць. Загалом в пікетуванні приймає участь біля 500 робітників заводу, які на момент отримання інформації з райради перебували на роботі. Люди обурені тим, що депутати, які обиралися ними для захисту їх інтересів, чинять зовсім навпаки. Всі роботи на Баранівському фарфоровому заводі припинені до моменту позитивного вирішення питання.
До пікетувальників вийшли голова Баранівської райдержадміністрації М\'ялківський С.С. та голова Баранівської районної ради Вельчинський М.Р., проте їх пояснення не задовільнили працівників фарфорового заводу. Останні залишаються під стінами будівлі та налаштовані на довготривалу акцію протесту.
Нарешті після обіду працівники були допущені в сесійну залу, де відновила роботу сесія. Вона транслювалася через гучномовці на вулицю де на депутатів чекали працівники заводу. Рішенням сесії переоформили підприємству акт на право користування