Влада

Завдання у 2019 році – сформувати всі перспективні плани областей з повним покриттям громадами всієї території України, - Зубко

12 November 2018, 16:59

Сьогодні Україні необхідна консолідація заради розвитку, саме вона має показати конкретні результати для кожного українця, який веде дитину до дитячого садочка, школи або звертається за медичними або адміністративними послугами.

Про це виступаючи на Раді регіонального розвитку під головуванням Президента України наголосив віце-прем’єр-міністр – міністр регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України Геннадій Зубко – інформує 12 листопада прес-служба віце-прем’єра.

«Наразі країна очікує нової якості менеджменту, можливостей і відповідальності. І у цьому контексті важливою для держави є успішна реалізація реформи децентралізації, яка консолідує країну і зшиває її через об’єднання громад. За перспективними планами ми маємо вже 1210 ОТГ, затверджених Урядом, а це 77,2% покриття України. Але ми не зупиняємось і перед нами стоїть завдання – у 2019 році сформувати всі перспективні плани областей з повним покриттям громадами всієї території України. Це ж стосується і тимчасово окупованих територій Донецької і Луганської областей та анексовану АР Крим, які на карті сьогодні зображені білими плямами. Українці, які сьогодні є заручниками і під дулом кулеметів вимушені йти на фейкові вибори, мають чітко побачити своє місце у європейській Україні», — зазначив Геннадій Зубко.

За його словами, децентралізація дає можливість кожній громаді побудувати свою стратегію розвитку.

«У 2019 році всі громади мають сформувати регіональні стратегії, які чітко покажуть не тільки українцям, що буде відбуватись на їх території, а в першу чергу інвесторам – перспективні галузі для інвестування, людський ресурс тощо», — розповів Зубко.

Він повідомив, що в Україні вже сформовано 865 ОТГ, які об’єднують майже 8,5 млн українців. Для порівняння у 2015 році було створено – 159 ОТГ, у 2016 – 366 ОТГ і у 2017 – 665 ОТГ.

«Наше завдання до 2020 року – 100% покрити Україну об’єднаними тергромадами з повною передачею на місця повноважень, ресурсів і можливостей. І для цього ми постійно громадам надаємо стимули і додаткову мотивацію. Цього року прийняли закон, який дозволив приєднання громаддо міст обласного значення без проведення виборів. І сьогодні вже 16 міст обласного значення збільшили свої можливості за рахунок приєднання ОТГ», — підкреслив урядовець.

Геннадій Зубко також згадав про 99 районів, де не сформовано досі жодної ОТГ.

«У 50 з цих районів, керівні органи були призначені ще в 2015 році. Це райони, де відверто саботується реформа. Це неприйнятна ситуація, яка заважає консолідації країни. Тож, я звертаюсь до всіх голів ОДА звернути на це увагу і прийняти відповідні рішення. Ми маємо закрити ці білі плями», — наголосив Зубко.

Як повідомляв Житомир.info, 12 жовтня Центральна виборча комісія одноголосно прийняла рішення про призначення на неділю, 23 грудня 2018 року, перших виборів у 125 ОТГ, до складу яких увійшли 534 місцеві ради (міських – 15, селищних – 27, сільських – 492). 1 листопада ЦВК скасувала вибори в Романівський селищній ОТГ через судові позови представника громади села. Згодом Окружний адміністративний суд міста Києва ухвалив рішення про забезпечення адміністративного позову народного депутата Артема Вітка шляхом зупинення дії рішень місцевих рад про добровільне об’єднання до вирішення спору, але Геннадій Зубко запевнив, що ЦВК не зупинила виборчий процес у 34 ОТГ, серед яких дві – в Житомирській області.

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: ОТГ децентралізація Зубко  
Матеріали по темі