18 грудня на сесії Житомирської обласної ради говорили про результати роботи робочої групи по створенню наглядових рад при комунальних підприємствах, яку очолює перший заступник голови облради Сергій Крамаренко.
«Наша робоча група займається утворенням наглядових рад при комунальних підприємствах та установах. У 2016 році сесією облради було прийняте положення про порядок утворення та формування наглядових рад. Основна особливість, що утворення наглядової ради відбувається шляхом повного консенсусу керівників усіх фракцій в обласній раді, голови ОДА і голови облради. Таким чином, щоб утворити будь-яку наглядову раду, нам необхідно, щоб усі фракції дали на це погодження. Відсутність будь-якого погодження цей процес унеможливлює», - розповів Сергій Крамаренко.
За його словами, на виконання даного положення розпорядженням голови облради була утворена робоча група, яка і займається підготовкою цих консенсусних питань. З моменту підписання даного розпорядження було проведено 7 засідань робочої групи з різною результативністю. Протягом цього періоду вдалося утворити 4 повноцінно діючі наглядові ради: у Бердичівському медколеджі, Новоборівському інтернаті, Романівській школі-інтернаті, Радомишльській санаторній школі-інтернаті.
«Протягом останніх півроку процес дефакто заблокований - немає можливості домовитись, тому що є керівники певних політичних партій, які не погоджуються на компромісне рішення. Остання робоча група пройшла дуже пасивно, тому що на ній були присутні тільки два представника робочої групи: я - як координатор робочої групи і Юрій Бовсунівський. Сьогодні процес утворення наглядових рад перебуває в заблокованому стані, тому необхідно приймати певні політичні рішення», - відмітив Сергій Крамаренко.
Він запропонував для того, щоб це питання розблокувати, внести зміни до положення про наглядові ради: змінити принцип погодження формування наглядових рад з консенсусного на принцип більшості.
«Це б розблокувало процес і пішла б робота. Так само кожен депутат може проявити ініціативу і підготувати свій проект рішення про внесення змін до цього положення, ми проголосуємо і на виконання цього положення буде прийнято нове розпорядження голови облради, за яким ми вже почнемо працювати по-новому», - запропонував Сергій Крамаренко.
Депутат Юрій Бовсунівський, який є членом цієї робочої групи, запропонував взагалі ліквідувати її оскільки, за його спостереженнями, вона не потрібна і депутатам це не цікаво.
Чому блокується робота робочої групи по наглядовим радам, спробував пояснити Віталій Науменко – депутат від фракції ПП «УКРОП».
«Я теж є членом робочої групи по наглядовим радам і розкажу вам цікаву річ, привідкрию, так би мовити, завісу, чому усе гальмується. Усе працюватиме, коли голова робочої групи не задовольнятиме свої політичні інтереси. Наприклад, по Коростенському геріатричному центру, де вже заступником працює депутат Радикальної партії. Ми пропонували інші кандидатури, але отримали відповідь, що це «моя квота». Тому моя пропозиція – змінити голову і все запрацює», - запропонував Віталій Науменко.
Підсумовуючи все сказане, голова Житомирської облради Володимир Ширма зауважив, що, найймовірніше, буде підготовлене розпорядження про зміну керівника робочої групи і будуть розглянуті пропозиції щодо внесення змін до положення про порядок утворення та формування наглядових рад.
Як повідомляв Житомир.info, у 2017 році при комунальному вищому навчальному закладі «Бердичівський медичний коледж» Житомирської обласної ради утворили Наглядову раду.