Влада

Віце-прем’єр у Житомирі взяв участь в установчій нараді Ради ветеранів та вшанував пам’ять військового капелана

22 грудня 2018, 09:41

Ветерани АТО – величезний потенціал, який сьогодні потрібен економіці, і питання соціальної адаптації (а не лише фізичної і психологічної) та залучення наших захисників до економічної активності – пріоритет.

Про це 21 грудня віце-прем’єр-міністр Геннадій Зубко написав на своїй сторінці у Facebook.

«Це завдання – не лише для Міністерство у справах ветеранів , а й для Міністерства охорони здоров'я України, Міністерства освіти і науки України, Міністерства економічного розвитку і торгівлі України, Мінрегіону. Маємо створити умови для розвитку ветеранських проектів. Про це сьогодні говорили на Раді ветеранів у першому в Україні Домі ветерана, який працюватиме на базі Центру вертебрології та реабілітації у Житомирі, і який відвідали з Міністеркою у справах ветеранів Іриною Фріз», - зазначив урядовець.

Також Зубко повідомив, що цього ж дня вшанував пам'ять військового капелана, волонтера і друга Андрія Виноградського.

За інформацією облдержадміністрації, на Житомирщині розпочав свою роботу перший в Україні Дім ветерана і там 21 грудня відбулася перша установча нарада Ради ветеранів при Міністерстві у справах ветеранів. Участь у відкритті засідання взяли віце-прем’єр-міністр – міністр регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України Геннадій Зубко, міністр у справах ветеранів Ірина Фріз, голова Житомирської ОДА Ігор Гундич.

«Сьогодні саме у Житомирі відбувається перша установча нарада Ради ветеранів при Міністерстві у справах ветеранів. Вона сформована з представників з усіх областей України, а її керівником обрано відомого учасника АТО з Житомирщини – Володимира Лагуту, який користується авторитетом серед бійців. Мета Ради – щоб стратегічна комунікація між міністерством та регіонами була побудована якнайкраще. Думаю, вона буде ефективним органом», – зазначила Ірина Фріз.

За її словами, завданням Міністерства на найближчий час є напрацювання якісної законодавчо-нормативної бази, створення електронних сервісів для ветеранів та ветеранських організацій. Це необхідно для того, щоб кожен ветеран мав можливість отримувати весь перелік послуг та сервісів від держави на місці, а не шукати, де взяти той чи інший папірець, аби отримати пільгу. Другий напрямок Міністерства – соціальна підтримка. Це і профорієнтація, і соціальна допомога. Третій – медичне забезпечення, якого потребують ветерани. Воно має бути адаптоване саме для тих, хто у зоні АТО/ООС стикнувся з проблемами здоров’я. І четвертий напрямок – робота з ветеранськими організаціями. Міністерство не буде оплачувати діяльність організацій, навіть, якщо вони є авторитетними. Будуть реалізовуватися окремі проекти на конкурсній основі.

Нагадаємо, у Житомирі 5 травня 2018 року в облдержадміністрації підписали меморандум про створення на базі обласного центру вертебрології та реабілітації «Дому ветерана».

Як повідомляв Житомир.info, головою Ради ветеранів – консультативно-дорадчого органу при новоствореному Міністерстві у справах ветеранів України – став колишній заступник командира житомирської 95-ї бригади Володимир Лагута.

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: Зубко Дім ветерана ОДА Фріз  
Матеріали по темі