У торговельному центрі «Дастор» на вулиці Домбровського, 3 в Житомирі замість ЕКО-маркету відкриють супермаркет «АТБ».
Про це кореспондент Житомир.info дізналася від охоронця ЕКО-маркету на Домбровського, 3.
«З 9 січня 2019 року ЕКО закривається на великий ремонт, тут буде «АТБ-маркет», - сказав охоронець 23 грудня, відповідаючи на запитання, куди відвідувачам ЕКО дівати речі, якщо у скриньках виламані замки.
Щоб перевірити інформацію щодо магазину «АТБ» у «Дасторі», Житомир.info зателефонував на номер Центрального офісу ТОВ «АТБ-маркет» у місті Дніпро, однак у святковий день 25 грудня телефони не відповідали.
На сайті національної мережі продуктових магазинів АТБ є інформація про 10 маркетів цієї мережі в Житомирі. Одним з останніх АТБ відкрився навпроти скверу Ольжича по вулиці Перемоги, 24, витіснивши «Вопак».
У публікації «Кому належать супермаркети України» від лютого 2018 на сайті Investment Estate, йдеться, що власниками найбільшої в Україні мережі АТБ є троє дніпровських бізнесменів - Геннадій Буткевич, Євген Єрмаков та Віктор Карачун. Мережа була створена в 1993 році в Дніпрі на основі магазинів «Агротехбізнес».
За даними того ж інтренет-видання, власник ТОВ «ЕКО» — Святослав Нечитайло. На початок 2018 мережа налічувала 114 магазинів в 34 містах України.
Нагадаємо, у 2013 році в Житомирі розгорівся конфлікт навколо будівництва на розі Київська-Театральна магазину АТБ. У 2014 головний архітектор міста заявив, що товариство будує безлику коробку-ангар замість офісного центру на 7 поверхів. У січні 2015 року міськвиконком прийняв рішення про оголошення конкурсу на найкращий проект благоустрою ділянки на Київській, 6: за три місяці на конкурс надійшло лише три проекти, і строки проведення продовжили. У серпні 2015 активісти презентували проект «Скверу героїв», який пропонують побудувати в Житомирі на місці скандального АТБ, розроблений архітекторами та скульпторами.
22 березня 2016 на сайті Житомирської міської ради була опублікована петиція щодо збору підписів за створення скверу героїв АТО та Небесної сотні на ділянці, де знесли «АТБ». 13 квітня 2016 року громадські активісти та небайдужі житомиряни почали готувати майданчик під сквер на місці колишнього «АТБ» і збирали кошти. Ввечері 29 червня на розі Київської-Театральної з’явилися чоловіки у військовій формі і поставили там залізний вагончик: вони проти скверу, бо на цьому місці можуть побудувати будинок з квартирами для учасників АТО.
Пізніше скандальну ділянку на Київській, 6 знову огородили зеленим парканом, який обнесли банерною сіткою із написами «Ми любимо Житомир! Житомир – це ми!».
28 лютого 2017 року житомиряни виграли суд по справі скандального будівництва «АТБ» на Київській, 6, а в жовтні 2017-го головний архітектор міста Юрій Безбородов показав макет торговельно-офісного центру з оглядовим майданчиком на перехресті Київської й Театральної, яке запропонував скандальний інвестор.
Як повідомляв
Житомир.info, восени 2018 влада Житомира заявила про намір продати на аукціоні приміщення магазину «АТБ» по вул. Небесної сотні, 54, не зважаючи на
довгострокову оренду.