Близько 16 години 24 січня самець рисі євразійської, якого співробітники Житомирського центру захисту тварин назвали Борисом, успішно дістався свого нового дому – Рівненського зоопарку. Тут на нього чекає свіже повітря, просторий вольєр та належне піклування професіоналів.
Про це на своїй сторінці у фейсбук написала керівник КП «Центр захисту тварин» Житомирської міської ради Олександра Мельник.
«Сьогодні рись євразійська переїхала до Рівненського зоопарку. Близько 13.00 працівник Державної екологічної інспекції Поліського округу та лікар-ветеринар КП «Центру захисту тварин» дику тварину в спеціально обладнаному автотранспорті вивезли до Рівненського зоопарку. Для безпечного транспортування рись було введено у седативний стан. Для транспортування тварини Держслужбою України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів видано відповідне ветеринарне свідоцтво. Вже, станом на 16 годину рись знаходиться на території Рівненського зоопарку, її оглянули спеціалісти та надали висновок, що перевезення дикої тварини пройшло добре без особливих психологічних та фізичних травм для неї, та яка на даний час почуває себе добре», - написала у соцмережі Олександра Мельник.
Вона додала, що, за словами директора зоопарку, Червонокнижна тварина місяць буде знаходитись на карантині, щодня оглядатиметься лікарями та буде під особливим наглядом.
Також Олександра Мельник у своєму дописі наводить довідкову інформацію про те, що рись (Lynx Lynx) – хижий ссавець з родини – Котових. Наразі найбільша чисельність рисі в 350-400 особин нараховується в Карпатах, на території Полісся - до 80-90 особин. За даними Житомирського обласного управління лісового та мисливського господарства на території Житомирської області нараховується 34 особини Червонокнижної рисі.
Відеосюжет про те, як проводжали рись, виловлену на околиці Житомира, до Рівненського зоопарку, дивіться тут.
Як повідомляв Житомир.info, 21 січня 2019 року в Житомирі зловили травмовану рись, яка розгулювала гідропарком. Найімовірніше, самця передадуть до Рівненського зоопарку. 22 січня у житомирському Центрі захисту тварин розповіли, як почувається відловлена рись.