Суспільство

Житомирським випускникам на замітку: сертифікати міжнародного мовного іспиту зараховуватимуть як оцінку за ДПА

25 January 2019, 15:32

На 2019 рік Міністерство освіти розширило можливості учнів під час проходження державної підсумкової атестації щодо зарахування сертифікатів міжнародних мовних іспитів, проходження атестації тими, хто перебуває в СІЗО, та перескладання ДПА учнями коледжів і технікумів.

Новий Порядок проведення державної підсумкової атестації був затверджений наказом МОН та набув чинності 25 січня 2019 року, - повідомив Урядовий портал.

«Серед основних змін – відтепер зараховувати як оцінку за ДПА сертифікати або дипломи міжнародного мовного іспиту з іноземної мови зможуть не тільки учні 11-х класів, а й 9-х. Зокрема, 12 балів мають змогу отримати:

  • учні 9-х класів у разі наявності сертифіката або диплома, що підтверджує рівень володіння мовою А2 і вище, а для класів із поглибленим вивченням – В1 і вище;
  • учні 11(12)-х класів у разі наявності сертифіката або диплома, що підтверджує рівень володіння мовою В1 і вище, а для класів із поглибленим вивченням – В2 і вище», - інформує Урядовий портал.

Право проходити ДПА отримали учні, які перебувають у слідчих ізоляторах під час досудового слідства. Перескласти цього року ДПА в формі ЗНО зможуть студенти ОКР «Молодший спеціаліст», що 2018-го отримали незадовільну оцінку за результатами атестації (1-3 бали).

У Порядок також закладені зміни, що почнуть діяти з 1 січня 2021 року: обов’язкове проходження ДПА у формі ЗНО з математики для тих, хто отримує повну загальну середню освіту, - зазначається в повідомленні.

Загалом же державну підсумкову атестацію цього року складатимуть:

  • учні 4-х класів. ДПА проводиться виключно для моніторингу якості освіти і жодним чином не впливає на оцінювання результатів навчання учня. Проходить в письмові формі в закладі освіти. Терміни затверджує керівник закладу освіти в межах навчального року. Обов’язковою є атестація з української мови та математики;
  • учні 9-х класів. ДПА проводиться в письмовій формі в закладі освіти. Терміни затверджує керівник закладу освіти в межах навчального року. Обов’язковою є атестація з української мови та математики. Третій предмет – за вибором учня з переліку, який щороку затверджується МОН;
  • учні 11(12)-х класів. ДПА проводиться в формі зовнішнього незалежного оцінювання з 3 предметів: перший – українська мова, другий – математика або історія України, третій – на вибір учня. Проходить в пункті тестування. Терміни затверджує МОН;
  • учні та студенти, що здобувають ОКР «молодший спеціаліст» або професійну освіту одночасно з отриманням повної загальної середньої освіти (вступ на базі 9-ти класів). Складають ДПА з 3 предметів: 2 у формі ЗНО (українська мова та математика або історія України) у пункті тестування, третій письмово в закладі освіти. Терміни ЗНО затверджує МОН, третього предмета – заклад освіти.

Як повідомляв Житомир.info, у рейтингу за результатами ЗНО у 2018 році Житомирська область зайняла 19 місце. У 2019 році випускники Житомирської та ще двох областей платитимуть найменше за пробне ЗНО.

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: ЗНО ДПА випускник  
Матеріали по темі