У 2018 році 248 осіб з числа постраждалих учасників Революції Гідності та учасників антитерористичної операції отримали послуги з професійного навчання за бюджетні кошти.
Про це повідомив сайт департаменту праці, соціальної та сімейної політики Житомирської облдержадміністрації.
«Послуги з професійного навчання отримали 248 осіб. Найбільш затребуваною серед учасників антитерористичної операції, як і в попередні роки, залишається професія водія автотранспортних засобів. За бюджетною програмою отримали водійські права та підвищили водійську категорію 247 осіб, ще один учасник АТО закінчив курси з вивчення англійської мови», - інформує департамент у звіті щодо виконання бюджетної програми щодо соціальної та професійної адаптації учасників Революції Гідності та АТО.
За даними департаменту, на виконання програми «Заходи із психологічної реабілітації, соціальної та професійної адаптації, забезпечення санаторно-курортним лікуванням із застосуванням сучасних технологій постраждалих учасників Революції Гідності та учасників АТО» у 2018 році Житомирській області було виділено 1,4 млн грн. Місцеві органи праці уклали 59 договорів з навчальними закладами області.
«За інформацією з районів області, учасники програми, які отримали водійські права, продовжили військову службу за контрактом, працевлаштувалися водіями вантажних автомобілів, мають можливість просування по службі, та використовують їх за власними потребами. Знання після закінчення курсів іноземної мови застосовуються, зокрема, у супроводі українських делегацій за кордоном», - йдеться у повідомленні.
Програма щодо соціальної та профадаптації продовжує діяти в 2019 році, на що області виділено 1,4 млн. грн. Соціальна та професійна адаптація учасників антитерористичної операції охоплює всіх учасників АТО та постраждалих учасників Революції Гідності (працюючих, непрацюючих, безробітних, військовослужбовців, працівників усіх силових структур, тощо), яким встановлено статус учасника бойових дій, інваліда війни або учасника війни, - інформує департамент праці, соціальної та сімейної політики ОДА.
Нагадаємо, у 2018 році медичну допомогу отримав кожен шостий АТОвець із Житомирської області, психологічну – всього 3%.
Як повідомляв Житомир.info, на реабілітацію та лікування учасників АТО з Житомирської області у 2018 році було передбачено майже 7 млн грн.