На Житомирщині вже понад 890 тисяч жителів обрали свого сімейного лікаря, терапевта або педіатра.
Про це 11 березня повідомив сайт управління охорони здоров’я з посиланням на прес-службу Житомирської облдержадміністрації.
«За даними Національної служби здоров’я України, станом на 11 березня 2019 року на Житомирщині 890 тисяч 949 жителів підписали декларації з лікарями. До НСЗУ вже приєдналися 821 лікар області та 78 медичних закладів. Кожен з таких пацієнтів забезпечений безкоштовними медичними консультаціями, вакцинацією згідно календаря щеплень, низкою безкоштовних аналізів та діагностик, консультаціями у вузьких спеціалістів за направлення свого лікаря», - йдеться у повідомленні.
Сімейного лікаря обрали майже 73% населення області, - зауважує прес-служба. За інформацією управління охорони здоров’я ОДА, з початку 2019 року декларації підписали більше 50 тисяч осіб, і майже 330 тисяч жителів області ще не визначилися і можуть обрати лікаря до 2020 року.
В УОЗ нагадують, що підписана декларація з лікарем гарантує пацієнту такі медичні послуги:
- необмежену кількість консультацій під час застуди чи інших хвороб;
- лікування найпоширеніших хвороб, травм та отруєнь;
- лікар ставитиме діагнози;
- лікар стежитиме за хронічними захворюваннями;
- направлення до вузьких спеціалістів;
- вакцинація;
- лікар видаватиме документацію в заклади та для подальших обстежень;
- сімейним лікар може спостерігати вагітних;
- направлення на безкоштовні аналізи та діагностики.
Якщо пацієнт не підпише декларацію з лікарем первинної ланки про медичне обслуговування до 2020 року, то надалі за прийом треба буде сплачувати в касі медзакладу. Усі задекларовані пацієнти мають право на гарантований державою безоплатний пакет медичних послуг.
Нагадаємо, станом на січень 2019 року повідомлялося про близько 70% населення Житомирської області, яке вже підписало декларації з сімейними лікарями.
Як повідомляв Житомир.info, з квітня 2019 року в Україні впроваджується новий, більш зручний механізм отримання «доступних ліків» – за електронним рецептом, а програму «Доступні ліки» фінансуватиме Нацслужба здоров’я.
Також повідомлялося, що сімейні лікарі в Україні вже почали отримувати високі зарплати: 17, 20, навіть 27 тисяч гривень на місяць. Від чого це залежить та як поскаржитися на свого лікаря, читайте тут.