Культура

У житомирському музеї тиждень триватиме виставка, присвячена «маестро Космосу» Сергію Параджанову

3 April 2019, 09:40

2 квітня в Житомирському музеї космонавтики імені Сергія Корольова презентували фото- та арт-виставку «Маестро Космос».

Про це 2 квітня повідомила прес-служба Житомирської облдержадміністрації.

«Експозиція складається з творів відомих митців України та присвячена 95-й річниці з дня народження всесвітньовідомого кінорежисера, народного артиста України та Вірменії Сергія Параджанова (Саркіса Параджаняна). Відвідати виставку можна до 10 квітня 2019 року», - інформує ОДА.

На експозиції також представлені книги про життєвий шлях та творчість Маестро, видані в Україні та інших країнах світу, раритетні дрібнички з власних речей Сергія Параджанова, експонати з приватних колекцій, роботи юних майстрів з усіх куточків України. За життя великого митця його називали «Маестро Космос», підкреслюючи його неординарну особистість і талант.

«Ця виставка є знаковою подією для України, адже вже має кілька десятків міжнародних нагород. Масштаби особистості Сергія Параджанова космічні, тому експозиція проводиться саме в Музеї космонавтики», – сказала начальник культури та туризму ОДА Тетяна Парфентієва.

«У нас зібралося багато експонатів, які вже побували в різних куточках України, пов’язаних з ім’ям Сергія Параджанова. Це його портрети, зроблені фотохудожниками з різних країн світу, а також твори, створені митцями, які особисто знали Сергія Йосиповича», – розповіла організатор виставки Олена Оганесян.

У день презентації виставки відбулося засідання кіно-клубу Parajanov-ART, присвячене фільму Романа Балаяна «Ніч в музеї Параджанова», - інформує ОДА.

Виставка працюватиме по 10 квітня 2019 року. У рамках виставки планується проведення інсталяцій, майстер-класів, екскурсій.

Нагадаємо, ім'я Сергія Параджанова з 2016 року носить житомирська вулиця, колишня Баранова. Як ця вулиця називалася до 1974-го і хто такий Параджанов, читайте тут.

Як повідомляв Житомир.info, в березні 2019-го на вулиці Параджанова відновили розпочатий у вересні 2018 року капітальний ремонт, який був призупинений у зимовий період.

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: музей Параджанов виставка  
Матеріали по темі