Влада

Жителів Житомирської області попередили про відповідальність за використання поліцейської символіки

2 травня 2019, 17:04

Від 2 травня 2019 року в Україні з’явилася адміністративна відповідальність за незаконне використання поліцейської символіки.

Про це 2 травня жителів області попередив сайт Головного управління Нацполіції в Житомирській області з посиланням на департамент комунікації Національної поліції України.

«2 травня 2019 року набув чинності закон № 2584-VIII «Про внесення змін у деякі законодавчі акти України щодо використання найменування та ознак приналежності до Національної поліції України». Він був прийнятий 2 жовтня 2018 року та передбачає адміністративну відповідальність у вигляді штрафу відповідно до вимог статті 184-3 Кодексу України про адміністративні правопорушення», - інформує сайт ГУНП.

У разі відсутності в діях особи ознак кримінального діяння правоохоронці складатимуть адміністративні протоколи. За рішенням суду правопорушникам загрожуватиме штраф у розмірі від тисячі неоподаткованих мінімумів доходів громадян, а у випадку повторного правопорушення упродовж року штраф суттєво збільшиться.

«Відтепер відповідальність передбачена за незаконне використання фізичною особою ознак належності до Національної поліції або незаконне використання на транспортному засобі найменування Національної поліції чи похідних від нього. Зокрема, це стосуватиметься і написів іноземною мовою. Такі дії тягнуть за собою накладення штрафу від 1000 до 2000 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (17 грн, ред.)», - інформує департамент комунікації Нацполіції.

Передбачена відповідальність і за протиправні дії з боку представників органів влади, місцевого самоврядування, юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських об’єднань. За незаконне використання на одязі, транспортних засобах, будівлях, бланках ознак належності, найменування Національної поліції або похідних від нього, у тому числі – викладених іноземною мовою, передбачено накладення штрафу від 2000 до 3000 неоподатковуваних мінімумів (17 грн).

За повторне правопорушення упродовж року законом передбачено накладення штрафу від 3000 до 4000 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян на фізичних осіб та від 4000 до 5000 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян – на фізичних осіб-підприємців, посадових осіб.

Нагадаємо, у серпні 2018-го слідчі Нацполіції направили до суду обвинувальний акт відносно групи «фейкових» поліцейських, які вчиняли розбійні напади упродовж двох років.

Як повідомляв Житомир.info, у березні 2016-го в Житомирі псевдополіцейський видурював у дітей мобілки.

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: поліція символіка ГУНП  
Матеріали по темі