З 1 по 9 травня 2019 року Житомирський рибоохоронний патруль виявив 65 порушень правил рибальства, вилучив 95 заборонених знарядь лову та наклав штрафів на 5 338 гривень.
Про це 10 травня у фейсбук повідомив Житомирський рибоохоронний патруль.
«Під час нерестової заборони Житомирський рибоохоронний патруль постійно проводить рибоохоронні рейди, в основному нічні, за участі працівників Національної поліції та громадських інспекторів. Рибоохоронний патруль працює по всій області, але особлива увага приділяється водосховищу «Житомирське». На ньому організовано цілодобову охорону нерестовищ», - йдеться у повідомленні. Посилився контроль і з боку громадськості, - відзначає рибоохорона.
І наводить приклад: 8 травня, реагуючи на повідомлення громадянина про незаконний вилов, виявлено грубе порушення правил рибальства на річці Гнилопять, поблизу села Рудня-Городище Житомирського району. Чоловік здійснював вилов риби за допомогою забороненого знаряддя лову – «павука». Порушнику вдалося зловити 20 карасів, за які йому нарахували 340 грн збитків.
У День перемоги, 9 травня, на території області працювали одразу дві оперативні групи, - відзначає рибоохоронний патруль.
«Для прикладу, під час відпрацювання Попільнянського району на річці Роставиця, поблизу села Голубятин, інспектори виявили одразу 17 сіток загальною довжиною 760 метрів. Їх вилучили та опломбували», - повідомляє прес-служба і зазначає: безгосподарські сітки вилучають, не чекаючи на власника, неушкоджену рибу випускають назад у воду.
Згодом у тому ж районі інспектори затримали чотирьох осіб, які ловили рибу «павуками».
«Всього протягом 9 днів травня вилучено 95 заборонених знарядь лову. Загальна сума накладених інспекторами штрафів склала 5 338 грн», - резюмує Житомирський рибоохоронний патруль і просить громадян повідомляти про порушників на номери «гарячої лінії» (0412) 24-57-81 та (067) 414-60-74.
Відео про затримання чоловіка, який 13 квітня на житомирському водосховищі в селі Тетерівка ловив рибу сітками, дивіться тут.
Як повідомляв Житомир.info, у Житомирській області з 1 квітня 2019 діє весняно-літня заборона на вилов водних біоресурсів:
- на річках та їх притоках: з 01 квітня до 20 травня;
- на водосховищах та ставках: з 01 квітня до 10 червня;
- у новостворених водних об'єктах, а також у придатковій системі річок та інших водних об'єктів: з 01 квітня до 30 червня.