Суспільство

В Україні кожен восьмий підліток залежний від соціальних мереж. Дослідження

22 May 2019, 16:34

Кожен восьмий український підліток залежний від соціальних мереж.

Такими є результати дослідження 10-17-річних українців, оприлюднені дитячим фондом ООН (ЮНІСЕФ), - пише 22 травня Українська правда.

Опитування показало, що майже кожен п’ятий підліток регулярно нехтував іншими справами (хобі, спорт) через те, що хотів бути в соцмережах.

«Кожен шостий зізнавався, що мав регулярні сварки через використання соцмереж. Кожен десятий підліток регулярно брехав батькам або друзям про час, проведений у соцмережах. Виділяються 10-річні хлопчики – кожен шостий повідомив про таку поведінку. Третина підлітків використовують соцмережі, щоб позбутися негативних відчуттів», - йдеться на сайті.

Майже кожен четвертий підліток 10-17 років повідомив, що за останній рік регулярно розумів, що не міг думати ні про що, крім моменту, коли зможе знову користуватися соцмережами. Найбільше таких серед 10-річних хлопчиків (35,2%).

«Майже кожен п’ятий відчував себе незадоволеним, бо хотів більше часу проводити в соцмережах. З дорослішанням це незадоволення меншає. Про невдалі намагання скоротити час, витрачений на соцмережі, сказали більше третини дітей, дівчата повідомляли частіше, ніж хлопці. Загалом 40% підлітків «декілька разів на день» або «постійно цілий день» спілкуються з близькими друзями або подругами онлайн. Інтенсивність спілкування залежить від віку підлітків – чим вони старші, тим воно інтенсивніше», - зазначається в опитуванні.

Більшість підлітків користуються гаджетами від півгодини до двох годин на день. Сюди входять як ігри, так і домашня робота, спілкування в чатах тощо. У вихідні дні час проведення за гаджетами зростає до 3-5 і навіть 6 годин на день.

Як повідомляв Житомир.info, у вересні 2018 року уповноважений президента з прав дитини Микола Кулеба закликав батьків не викладати фото та інформацію про дітей у соцмережах, адже цю інформацію можуть використати зловмисники.

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: соцмережі дослідження підліток  
Матеріали по темі