Місто

У Житомирі офіційне відкриття купального сезону в гідропарку під загрозою – показники води невтішні

4 June 2019, 12:37

Сонячна, спекотна погода сприяє відкриттю купального сезону в Житомирі. Втім, цього року, офіційно його ще і досі не відкрили. Всьому виною підвищені у воді мікробіологічні показники, - пояснюють у Держпродспоживслужбі області.

«Враховуючи природні явища, зливи і т. п. вода у відкритій водоймі по мікробіологічним показникам - кишкова паличка, так звана. При нормативі її має бути в 1 куб. см - 5 тис. одиниць, її є 13 - 14 тис. одиниць. Це відхилення. Воно не означає, що там є якась зараза, як у народі кажуть, але вода не відповідає тим показникам води, де люди можуть вільно купатися і при цьому не нажити ніяких хвороб», - розповідає начальник ГУ Держпродспоживслужби в Житомирській області Олександр Шпита.

Разом із тим чиновник додає: вже чекають повторних результатів досліджень. Позаяк такі дослідження проводять двічі, а то й тричі, аби впевнитись – показники покращуються, а чи погіршуються, й саме від цих результатів залежатиме остаточне рішення: дозволяти купатися чи ні.


«Чотири – п’ять днів потрібно почекати. Якщо результат буде відповідати нормам, ми зачекаємо декілька днів іще раз повторно візьмемо, і тоді вже винесемо своє рішення», - роз’яснює начальник ГУ Держпродспоживслужби в Житомирській області Олександр Шпита.

Однак, ані розклеєні повідомлення по роздягальням у міському гідропарку із попередженнями щодо заборони купання у Тетереві, ані оголошення рятувальників із гучномовця, не надто на діють відпочиваючих.

«Сьогодні передавали вранці, боюсь, але що робити, якщо у воду зайти хочеться», - говорить відпочивальниця Станіслава.

«Водичка хороша, тільки ось передають, що вода не відповідає санітарним нормам, то не знаю чи знову заходити чи ні», - ділиться відпочивальник Валентин.

Не працює наразі й станція прокату човнів, катамаранів та саббордів. Проте, тут причини позитивні – зариблення! Цими послугами можна буде скористатися вже з 11 червня, - зазначають працівники гідропарку.

Нагадаємо, 28 травня 2019 року ДУ «Житомирський ОЛЦ МОЗ України» поінформував про те, що найбільш бактеріально забрудненими виявились р.Тетерів у житомирському гідропарку та р. Гнилоп'ять у Бердичеві.

Як повідомляв Житомир.info, у 2018 році купальний сезон в Житомирі офіційно відкрився 1 червня.

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: Шпита Держпродспоживслужба гідропарк пляж купання вода забруднення  
Матеріали по темі