Місто

​Житомирський йогатерапевт розповіла, як досягнути гармонії душі і тіла, та запросила на заняття у парк

21 June 2019, 18:24

Досягнути гармонії душі й тіла, фізичної та духовної рівноваги, разом із тим покращивши своє здоров'я –усе це можливо зробити за допомогою йоги. У цьому переконує сертифікований йогатерапевт з багаторічним досвідом, житомирянка Оксана Самчик.

«Йога - це не тільки поєднання душі і тіла. Це також здоров’я - і фізичне, і психологічне. Людина стає спокійнішою, врівноваженішою, перестає відвідувати аптеки і почуває себе зовсім по-іншому. Потрібно розуміти, якщо ви вивчаєте багато літератури, то існує переконання, що йога лише для здорових, але є різні рівні йоги. Починаючи з найпростішого, нульового – базового, ми йдемо до складного. Багато хто пам’ятає закручені асани, але це не є одне і те ж саме, що наразі викладають. Потрібно розуміти, що є багато напрямків йоги, до прикладу - йога терапія, де окремо із кожним захворюванням працюють. Таке прийшло у направлення йоги нещодавно, і цим потрібно користуватися», - розповідає йогатерапевт Оксана Самчик.


Ані вікових обмежень, ані медичних протипоказань до занять йоги практично не існує, запевняє пані Оксана.

«Займатися йогою можна з раннього дитинства. У нас, до прикладу, працюють групи і 3, і 5 років, і досить дорослі люди 60-70 років. Протипоказів як таких немає. Просто потрібно грамотно і адаптивно входити у йогу. Адаптовані вправи з йоги, спеціалізовані, допомагають майбутній мамі, вагітній чудово себе почувати. Жінка краще себе почуває. Самим позитивним чином це впливатиме на здоров’я і мами, і дитини. В першу чергу потрібно розуміти, що дозвіл до занять, особливо при вагітності, дає лікар», - каже Оксана Самчик.

Тим, хто вагається, долучатись до йога-спільноти чи ні, йогатерапевт радить бути сміливим та обов'язково спробувати. Однак каже: перш ніж довіритися йога-інструктору, варто впевнитись у його компетентності, і пояснює, як це зробити.

«Будьте сміливіші, йдіть на заняття. Головне, щоб тренер був кваліфікованим, обізнаним, що ви робите. Рекомендую задати тренеру кілька питань, які стосуються анатомічних нюансів: для чого та чи інша асана, що вона дає конкретно мені. Коли тренер на них грамотно відповідає, тоді ви зрозумієте, що ваш тренер компетентний. Звичайно, потрібно зважати і на навчання - сертифікацію. Зараз літо, якраз час розпочинати, сонце сприяє активності. Головне - поступово, крок за кроком, підходити до більш складних речей. Перше завдання йоги - не нашкодь. Тоді ви будете бачити результат, який вас буде мотивувати», - говорить йогатерапевт Оксана Самчик.

Розпочати пані Оксана закликає вже завтра, 22 червня, запрошуючи до парку Гагаріна у Житомирі. Там з нагоди Міжнародного дня йоги вона разом із колегами, професійними тренерами з йога-клубу, проведе безкоштовні уроки, які відбудуться з 9 до 14 години на галявині біля мосту.

«Ми покажемо, що йога - це не щось страшне і складне, а це здорово, круто і гарний настрій», - запрошує Оксана Самчик.

Нагадаємо, у 2018 році на Михайлівській житомиряни вранці займалися йогою на «Космічній зарядці».



Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: йога тренер  
Матеріали по темі