Захаращений сквер, до якого десятиліттями не доходили руки у місцевої влади, цілком реально перетворити на квітучий парк за невеликі гроші й за лічені дні. У цьому переконалися жителі села Чижівка Новоград-Волинського району Житомирської області. Надихнули їх на спільну роботу волонтери команди «Будуємо Україну разом».
Про це йдеться в сюжеті ТСН від 31 серпня 2019 року.
Відео ТСН
«Мальовничі схили на березі річки Случ та спотворені руїни напівпрацюючої паперової фабрики – це Чижівка, невелике село на Житомирщині. Місцевих близько 1,5 тисячі. Роботи, не скаржаться, вистачає – поблизу кілька зводів. Та от із розвагами цілковита скрута», – розповідає кореспондент ТСН.
«Крім закладів, де можна себе проспиртувати, нічого такого не відбувається й немає», – нарікає місцевий молодик.
Вибір у молоді невеликий: безцільно тинятися вулицями чи займати місця для стареньких – на лавочках.
У центрі села колись був парк, тепер – хащі. Фонтан не працює зо три десятки років.
Дати скверу нове дихання давно мріяв місцевий активіст Володимир, та самому подужати будівництво – не сила. Почув про волонтерську організацію БУР («Будуємо Україну разом») і покликав на допомогу.
Щойно волонтери беруть до рук інструменти, робота закипає. Загалом над простором у Чижівці працювали 40 приїжджих волонтерів і 30 місцевих. Робота тривала 70 годин, на матеріали витратили 45 тис. грн. І ось він, оновлений парк: фонтан і сцена, а навпроти – кольорова розмальована стіна.
Парк більше не обходять стороною, тепер тут хочеться відпочивати і веселитися.
«Зараз це дуже круте, класне місце, фан-зона, можна сказати, для молодих людей», – відгукуються місцеві.
Волонтери тим часом рушають далі. Наступна зупинка – Надвірна на Івано-Франківщині.
Як повідомляв Житомир.info, 29 серпня 2019 року пресслужба Житомирської облдержадміністрації інформувала, що у 150-літній хаті в селі Студениця Житомирського району відкрили Центр української культури та етнографії, де пройшов перший український етнічний фестиваль «Оберіг Студеної Води».