Суспільство

У Житомирській області відкриють два меморіали жертвам Голокосту

13 September 2019, 17:04

У Вінницький та Житомирській областях 16-19 вересня 2019 року в рамках міжнародного проекту «Захистимо пам’ять» відкриють дев’ять меморіалів жертвам Голокосту.

Про це 12 вересня на пресконференції в Українському кризовому медіа-центрі розповіли представники Українського центру вивчення історії Голокосту.

«Проект «Захистимо пам’ять» має архітектурну, пошукову, дослідницьку та педагогічно-освітню складові. Встановлення меморіалів – це повернення пам’яті про цю трагедію до маленьких містечок», – зауважив Анатолій Подольський, директор Українського центру вивчення історії Голокосту.

Відкриють меморіали в селищах Плисків (два меморіали), Вахнівка (два меморіали), Чуків, Самгородок, Липовець, Хажин, Бараші.

«Для нас важливо спорудити не просто пам’ятний знак, а убезпечити територію заховання від різноманітного втручання», – підкреслив Михайло Тяглий, науковий співробітник Українського центру вивчення історії Голокосту.

«Відкриття меморіалів буде відбуватися за участі вчителів місцевих шкіл, які зі своїми учнями в рамках проекту «Захистимо пам’ять» працюють над дослідженням історії Голокосту у своїх селищах вже кілька років і створюють різноманітні матеріали для подальшого вивчення своєї історії», – зазначив Віталій Бобров, координатор освітніх проектів Українського центру вивчення історії Голокосту.

Більше інформації про проєкт «Захистимо пам’ять» можна отримати за посиланням.

У Житомирській області меморіали відкриють в Хажині Бердичівського району та селі Бараші Ємільчинського району.

Масове поховання в Хажині, що сім кілометрів південніше від Бердичева, – одне з найбільших поховань у місті Бердичеві та на прилеглих територіях. Із середини серпня 1941 р. це місце багаторазово використовувалося для масових розстрілів, зокрема, і 4 вересня 1941 р. тут було вбито 1303 євреї. Поховання постійно піддається руйнуванню. Топографія місцевості ускладнює захист поховання.

Восени 1941 р., в полі, за 4 км від містечка Бараші, було вбито щонайменше 200 євреїв з Барашів та околиць, яких закопали у двох масових похованнях. Після війни ця територія була обгороджена дерев’яним тином, який згодом довелося знести через руйнування. Могили заростають, однак, таким чином, вони захищені від сільськогосподарського використання. Будь-який пам’ятно-інформаційний знак відсутній. До тепер до поховання немає доступу.

Як повідомляв Житомир.info, в липні 2019 року в Житомирі чотири дні знімали фільм про Голокост та окупацію Вінниці під час Другої Світової війни.

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: Голокост меморіал поховання  
Матеріали по темі