Суспільство

Лабораторний центр назвав школи Житомирської області, де вода насичена залізом і нітратами

19 вересня 2019, 12:34

Питна вода у багатьох школах Житомирської області не відповідає вимогам: показники жорсткості, вмісту заліза і нітратів перевищують нормативні.

Про це 16 вересня повідомила ДУ «Житомирський обласний лабораторний центр Міністерства охорони здоров’я України».

Зазначено, що одним із головних питань готовності загальноосвітніх навчальних закладів області до нового 2019-2020 навчального року є забезпечення питною водою гарантованої якості, як це передбачено Державними санітарними нормами та правилами «Гігієнічні вимоги до води питної, призначеної для споживання людиною» ДСанПіН 2.2.4-171-10.

Тож з метою визначення якості водозабезпечення фахівці здійснили 690 моніторингових обстежень закладів освіти, під час яких відібрали і дослідили 1374 зразків води, з них 279 (20%) досліджених проб не відповідали стандартам за вмістом нітратів, заліза та за мікробіологічними показниками.

«Викликає занепокоєння те, що якість води у низці закладів не покращується протягом ряду років. Найбільша кількість відібраних зразків води у школах Попільнянського району (виділено редакцією) не відповідає санітарним вимогам за фізико-хімічними показниками, із 24 досліджених проб води у 12 виявлено понаднормовий вміст заліза, нітратів тощо (Попільнянський ліцей, Новоселицька, Саверецька, Миролюбівська, Попільнянська, Строківська, Ходорківська, Макарівська, Романівська, Корнинська, Кам’янська школи, Андрушківський ліцей)», – йдеться у повідомленні.

А у Ружинському районі із 26 проб води не відповідає санітарним нормам 21 проба, що складає 80,7%, за рахунок жорсткості, заліза, нітратів (Білилівська і Ружинська гімназії, Бистрицька, Зарудинецька, Вчорайшенська, Роставицька, Чорнорудська 1-3 ст.; Чорнорудська 1-2 ст., Голубівська, Немиренецька, Огіївська, Крилівська, Городоцька, Бистріївська, Зарічанська, Прибережненська, Верхівнянська, Березянська, Вербівська, Ягнятинська, Топорівська школи).

За бактеріологічними показниками найбільше відхилень зареєстровано у школах Хорошівського району – 44% (ЗОШ сіл Сколобів, Дворище, Грушки, Рижани, Зубринка, Краївщина, Паромівка, Давидівка), 36,8% в Олевському районі (школи сіл Перга, Андріївка, Калинівка, Сарнівка, Майдан, Сердюки, Зольня, Кам’янка, Замисловичі, Болярка, Жубровичі, Корощино, Пояски, ЗОШ № 1 у Білокоровичах), що свідчить про наявність у дослідженій воді умовно-патогенних мікроорганізмів.

Не кращі результати дослідженої води в низці шкіл Овруцького, Хорошівського, Радомишльського, Баранівського, Коростишівського районів.

«З метою оперативного реагування та своєчасної ліквідації порушень санітарного законодавства було надано 106 рекомендацій керівникам (власникам) закладів, надіслано 115 повідомлень, в т.ч. керівникам районів 28, громадам 20, керівникам закладів освіти 72», – інформують у лабораторному центрі.

Як повідомляв Житомир.info, 1 липня 2019 року ДУ «Житомирський обласний лабораторний центр Міністерства охорони здоров’я України» інформувала про виявлення бактерій у воді в житомирських дитячих садочках.

Житомир.info
Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: лабораторний центр вода ЗОШ школа  
Матеріали по темі