Державне бюро розслідувань, розташоване в місті Києві, завершило досудове розслідування у справі щодо топ-чиновників Державної служби зайнятості, які отримали 800 тис. грн «відкату» від переможця тендеру на будівництво Житомирського центру зайнятості.
Про це 22 жовтня повідомила пресслужба ДБР.
«Слідчі територіального управління Державного бюро розслідувань, розташованого у місті Києві, завершили досудове розслідування у кримінальному провадженні щодо виконувача обов’язків Голови Державної служби зайнятості України та його пособників. Службові особи ДСЗУ підозрюються у заволодінні коштами приватного підприємства, яке виграло тендер на будівництво Житомирського обласного центру зайнятості. Маніпулюючи власними посадами та застосовуючи погрози, чиновники в загальному отримали 800 тисяч гривень», - йдеться у повідомленні.
До схеми вимагання коштів причетні: виконувач обов’язків Голови служби зайнятості, заступник керівника департаменту – начальник управління, приватна особа у якості посередника.
Встановлена наступна хронологія подій:
- 28 грудня 2018 року заступник керівника департаменту, маніпулюючи власним службовим становищем, під час зустрічі з директором підприємства, яке виграло тендер на будівництво, повідомив про можливість призупинити виплати грошових коштів за укладеними договорами та створити штучні перешкоди щодо їхнього виконання;
- 29 січня 2019 року приватна особа за попередньою змовою з чиновниками Служби зайнятості отримала від директора приватного підприємства 200 тисяч гривень. За гроші посадовці служби зайнятості обіцяли не вживати заходів для зупинення виплати бюджетних коштів під час виконання договору про будівництво;
- аналогічні зустрічі з метою передачі грошей відбулися 13 лютого та 16 травня 2019 року, під час них через посередника було передано 120 та 480 тисяч гривень відповідно;
- 17 травня 2019 року двох посадовців ДСЗУ та приватну особу – посередника було затримано та повідомлено про підозру у заволодінні чужим майном шляхом обману, вчиненому в особливо великих розмірах, за попередньою змовою групою осіб;
- один з чиновників ДСЗУ пішов на співпрацю зі слідством. 11 липня 2019 року щодо нього винесено обвинувальний вирок;
- 21 жовтня 2019 року зібрані у кримінальному провадженні докази слідчим визнано достатніми для складання обвинувального акту, про що повідомлено стороні захисту та надано доступ до матеріалів кримінального провадження. Наразі сторона захисту почала ознайомлюватися з матеріалами.
За даними пресслужби ДБР, досудове розслідування у даному кримінальному провадженні тривало 9 місяців. За цей час: проведено понад 30 обшуків, допитано 30 свідків, проведено 3 судових експертизи, тимчасові доступи до речей і документів та інші слідчі дії.
«За вчинення вказаного кримінального правопорушення колишньому в.о. голови ДСЗУ та посереднику загрожує покарання у вигляді позбавлення волі на строк від 5 до 12 років», - додали в Державному бюро розслідувань.
Нагадаємо, 20 вересня у Житомирі відкрили новозбудований Центр зайнятості. Раніше повідомлялося, що нове приміщення на житомирській Польовій міський центр зайнятості почав будувати понад 10 років тому, тривалий час будівля стояла недобудована. І лише в 2019 році довгобуд здали в експлуатацію.
Як повідомляв Житомир.info, 17 травня 2019 у Києві керівник Держслужби зайнятості вимагав 800 тис. грн «відкату» за виконання будівельних робіт у Житомирському центрі зайнятості.
На ресурсі DoZorro є інформація про те, що 6 березня 2019 року Житомирський обласний центр зайнятості, за результатами переговорної процедури, заключив угоду з ПП «Елітбуд-1» на суму 18 млн 981,2 тис. грн з ПДВ, за які підрядник мав продовжити будівництво міського центру зайнятості на площі Польовій, 6а в місті Житомирі.