У Житомирі створили робочу групу з підготовки «антикорупційної» стратегії – Плану доброчесності міста.
Відповідне розпорядження Житомирського міського голови Сергія Сухомлина, підписане ним 25 жовтня, опубліковане на сайті міськради.
Зазначено, що робоча група створена «на підставі Меморандуму про взаєморозуміння, укладеного між Житомирською міською радою та Антикорупційною ініціативою Європейського Союзу в Україні (рішення міської ради від 27.09.2018 р. №1171) з метою визначення ефективних стратегічних та практичних заходів, направлених на мінімізацію корупційних ризиків в діяльності міської ради та виконавчого комітету, а також посилення її спроможності в процесі створення та застосування механізмів запобігання корупції».
У термін до 27 грудня 2019 року робоча група має підготувати проєкт рішення Плану доброчесності міста.
Керівницею робочої групи міський голова призначив свою заступницю Світлану Ольшанську, заступником керівниці – директора юридичного департаменту міськради Євгенія Черниша, секретарем – свого радника з питань публічності, підзвітності та запобігання корупції Сергія Яцика. Членами робочої групи мають бути 15 осіб (четверо з них – за згодою).
Контроль за виконанням розпорядження Сергій Сухомлин залишив за собою.
В загальних положеннях зазначено, що робоча група з підготовки Плану доброчесності міста є тимчасовим діючим дорадчим органом.
Основними завданнями робочої групи є:
• визначення заходів щодо усунення корупційного ризику;
• визначення відповідальної (их) особи (іб) за виконання заходу;
• визначення строку виконання заходу;
• аналіз ресурсів, необхідних для впровадження заходу;
• окреслення очікуваних результатів (індикаторів виконання).
Як повідомляв Житомир.info, 12 лютого 2019 року в Житомирі був оголошений конкурс на заміщення посади радника міського голови з питань прозорості, підзвітності та запобігання корупції. В інформації про конкурс зазначалося, що «упродовж 2018-2019 років будуть розроблені муніципальні плани доброчесності – плани дій, що мають зменшити рівень корупційних ризиків при прийнятті управлінських рішень в місцевих адміністраціях».