На Житомирщині почався суд над двома ветеранами АТО. Їх звинувачують у тому, що вони підсипали водієві снодійне, втопили його, щоб відібрати і продати недорогу іномарку. Чоловіки своєї провини не визнають, - йдеться в сюжеті ТСН.
На перше засідання суду Олександра Плотіцина та Віктора Співака привели у кайданках під конвоєм. Під вартою вони майже рік. Їх підозрюють у жорстокому вбивстві 34-річного хмельничанина. Підозрювані твердять, що не винні. «Злочин був скоєний у місті Коростишеві, а ми перебували в Одесі», - каже Олександр Плотіцин.
Участь у засіданні по відеозв'язку взяв батько вбитого Він каже, що син поїхав у Бердянськ купувати авто на єврономерах, але додому так і не повернувся. Машина коштувала три тисячі доларів.
Через тиждень тіло хмельничанина спливло у кар'єрі під Коростишевом.
«У нього були зв'язані руку і ноги, а до шиї був прив'язаний камінь», - каже прокурорка Олена Бондарчук.
У цьому злочині звинувачують двох чоловіків. Суд над ними розпочався на Житомирщині. Підсудні своєї провини не визнають, вони вже заявили, що слідчі на них тиснули. Натомість у прокуратурі твердять, що доказів проти них достатньо.
Слідство встановило, що водій на придбаній автівці поблизу Миколаєва узяв двох попутників. Коли вони зупинилися на заправці випити кави, то чоловіки підсипали йому сильне снодійне, щоб відібрати і перепродати його телефон і машину.
«У крові потерпілого була речовина «Азолептол». Це таблетки, які викликають сонливий стан і їх передозування призводить до коми», - каже Олена Бондарчук. У висновку експертів причина смерті - це утоплення. Саме тому втопили його ще живим.
На відеовідтворенні підозрювані показують, як топили водія. Правоохоронці кажуть, що чоловіки зізналися у вбивстві. Але на засіданні обоє підсудних твердять, що дали покази через тиск на своїх рідних. Чоловіка не вбивали.
«Він нас підвіз до Вінниці. Ми з ним розрахувалися і все», - каже Віктор Співак.
Обидвоє обвинувачуваних - учасники АТО. Олександр Плотіцин - розвідник з 95-тої бригади, який був поранений у ногу та живіт, має дві контузії. Після лікування знову пішов на передову і служив в «Айдарі». Віктор Сліпак у складі 28 бригади воював під Мар'їнкою та Сєвєродонецьком.
Вони запевняють, що не були у матеріальній скруті, щоб піти на вбивство заради недорогої євробляхи.
«Ми були в Одесі, що підтверджують люди, свідки. Гроші ми нібито вкрали, телефон і машину продали. Але де ці телефони, де ця машина, кому її продали?», - каже обвинувачуваний у вбивстві Віктор Співак.
Слідчі справді не знайшли ні машини, ні телефона, які підозрювані нібито продали. Утім, обвинувачення стверджує, що і без того доказів достатньо. Тільки назвати їх поки що не можуть.
«Вони визнавали свою провину під час досудового розслідування, але вже три рази їх покази змінювалися», - каже Олена Бондаренко.
Санкція статті передбачає до 15 років або пожиттєве ув'язнення.
Нагадаємо, у березні 2019 Корольовський райсуд Житомира лишив під вартою АТОвців Олександра Плотіцина і Віктора Співака, яких підозрюють у вбивстві хмельничанина заради викрадення іномарки.
Як повідомляв Житомир.info, 25 вересня 2018 в Житомирській області у водоймі знайшли тіло чоловіка, який їхав до Хмельницької області і зник. За версією поліції, до вбивства 34-річного хмельничанина причетні два колишні учасники АТО, один з яких – житель Житомира.
Житомир.info за матеріалами ТСН