Місто

На зборах у Житомирській міськраді батькам дошкільнят розповіли, на що виділяють гроші з бюджету

29 листопада 2019, 12:49

На що йдуть бюджетні кошти та навіщо потрібні благодійні внески у садочках, на зборах у Житомирській міській раді 28 листопада роз'яснили батькам та керівництву дошкільних навчальних закладів.

У департаменті освіти запевнили, що для житомирських дітлахів закуповують якісні мийні засоби, та попередили, що гроші на ці потреби здавати у садочок не потрібно.

«Заробітна плата забезпечена на 100%, це я можу гарантувати. Комунальні послуги також на 100%, предмети та матеріали. До мене, керівництва та спеціалістів часто телефонують з питанням: «Чому ми закуповуємо мийні та чистячі засоби?». Я завжди відповідаю, що ми чистячі та мийні засоби, починаючи з 2018 року, забезпечуємо на 100%. І забезпечуємо не милом найдешевшим, не порошком, який може містити великий відсоток фосфатів, а саме антиалергенним, це мийні засоби рідкі і тверді. Тому батьки, які присутні в залі, можуть передати, що не потрібно збирати кошти для того, аби задовольняти додаткову потребу на ці заходи. На сьогодні виділено майже 2 млн грн, а на наступний рік тільки на мийні засоби буде виділено 2,4 млн грн», – зазначила заступник директора департаменту освіти Житомирської міської ради Світлана Ковтуненко.


Батьки висловили занепокоєння, говорять, що хочуть самі обирати, чи здавати благодійні внески та на які потреби підуть гроші.

«Я хочу сказати особливу річ, я сама благодійниця, кожного місяця 1000 грн віддаю на лікування якоїсь хворої дитини. Тепер уявіть, що кожному з вас я скажу, що п'ять однодумців вирішити, і тепер кожен буде здавати 1000 грн на ці самі потреби. Чи це справедливо? Я думаю, ні. У кожного з нас свої інтереси, комусь подобається благодійництво, а комусь ні. Ставити всіх в однакові рамки, коли це відбувається в навчальних колективах, коли всі збирають однакові суми грошей, коли благодійні внески здаються при вступі в школу, садочок, і вони є умовно благодійними і умовно примусовими. Це така ситуація, яка є у нас. Ми не проти благодійності, ми лише за те, щоб благодійність була доступною та добровільною», – говорить Галина Фесюк.

Також присутні згадали про громадську пральню. Міський голова наголосив: без згоди батьків та керівництва ДНЗ нічого впроваджувати не будуть.

«Зараз цей проєкт вже неможливий, тому що мета була не побудувати пральню. Задача проєкту, який частково фінансується коштами Німецького уряду, – розробити систему та відпрацювати на якомусь проєкті механізм державно-приватного партнерства. Це може бути будь-що: утеплення, експлуатація каруселі. При такому супротиві німецькому фонду й нам потрібна підтримка людей, реалізація проєкту, вони самі не підуть у цей проєкт, якщо є несприйняття, їм потрібен результат. Нам просто потрібно змінити, державно-приватне партнерство відпрацювати на якомусь іншому проєкті», – каже Житомирський міський голова Сергій Сухомлин.

Міський голова запевнив, що міська рада докладе зусиль, аби на сайтах садочків з'явилась уся потрібна інформація для батьків.

«Ми це зробимо обов'язково так, щоб це було зручно садочкам, щоб вони не боялися цього, а також щоб було зручно батьками. Вся інформація буде у вільному доступі», – запевнив міський голова.

Нагадаємо, на початку листопада 2019 року в департаменті освіти Житомирської міської ради у відповідь на інформаційний запит Житомир.info повідомили, що мийними засобами, іграшками та посудом садочки Житомира має забезпечувати міська влада, відповідно до потреб, які формує адміністрація закладу.

Як повідомляв Житомир.info, за інформацією, наданою у департаменті освіти міської ради на початку листопада 2019 року, відповідно до сформованих бюджетних запитів на 2019 рік, потреба у фінансуванні дошкільних закладів освіти Житомира становила 551 005 822 грн. Згідно з поданими потребами закладів на 2019 рік, ДНЗ потребують дофінансування.

Чи готові дитячі садочки Житомира прати дитячу білизну в громадській пральні, дивіться у сюжеті від 14 листопада 2019 року

Житомир.info


Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: садочок ДНЗ батьківський комітет  
Матеріали по темі