ДОПОМОГА

7 ПРОСТИХ СПОСОБІВ ПІДНЯТИ СОБІ ЗАРПЛАТУ

17 May 2008, 09:12

Скільки Ви заробляєте? Багато це чи мало? Розмова про зарплату – вельми незручна тема. Рішучі або, навпаки, стримані дії можуть спричинити до серйозних наслідків, тому вважається, що несуть менші втрати саме ті, хто ретельно готує особисту бесіду. Представляємо вам кілька шляхів, завдяки для підвищення власної заробітної платні.

Ретельне планування

Готуйте вашу розмову про заробітну плату протягом кількох місяців. Вельми важливий момент: заведіть виробничий щоденник. Які додаткові проекти Ви брали на себе? Замінювали колег? Можливо, підвищували кваліфікацію? Лише той, хто наводить здорові аргументи на користь підвищення власної продуктивності, має шанс на збільшення заробітної плати. Чи знаєте Ви ринкову вартість ваших послуг? Не забувайте, що в даний час багато компаній прагнуть оцінювати зарплату своїх співробітників виходячи із спеціальних досліджень. Використовуючи їх дані, працедавці визначають область, в якій дійсно готові платити на ринкових умовах.

Кращий час, або Щасливоїої дороги

Для розмови про розмір зарплати вибирайте час, коли в компанії панує спокій і заспокоєння. Ідеальний момент – бесіда в кінці року або після проведення масштабного проекту. Кар\'єрний тренер Крістіан Пюттьер радить призначати розмову на бабине літо, коли багато компаній планують персональний бюджет наступного року.

Визнайте в керівнику суверена

Якщо Ваша вимога ще не покрита пилом забуття і дійсно обгрунтована, Ви у виграші. Запам\'ятаєте: Ви зовсім не вимагаєте підвищення окладу, а лише хочете привести розмір платні у відповідність з об\'ємом Вашої праці. Саме тому в переговорах не варто вживати необдумані пропозиції, подібні «так, знаєте, думаю, що підвищення на 500 євро не сильно б розорило компанію».

Відмінні аргументи


Спрямуйте бесіду з начальником тільки шляхом позитивної оцінки Вашої діяльності. Нагадаєте про проекти, що їхні наслідки були гідними. Розкажіть керівникові про те, чим хотіли б займатися надалі. При цьому обов\'язково підкреслюйте ту відповідальність, яку покладіть на свої плечі, або розкажіть про плановані курси підвищення кваліфікації, які підвищать ринкову вартість Ваших послуг. Крім того, запропонуйте якісь ідеї, а в кінці озвучте конкретну вимогу.

Майстерна тактика


Часто в ході бесіди доводиться зменшувати свої вимоги. Саме тому до початку розмови намітьте мінімум і максимум бажаного. На питання «На скільки Ви хочете підвищення в зарплаті» називайте суму, лежачу на верхній відмітці Вашої мети. За успішну роботу можна цілком спокійно вимагати 10% і більше, рахує кар\'єрний тренер Франк Зібер Бетке. 3% і менше – це лише компенсація інфляції (це справедливо для Європи. В Україні при Тимошенко інфляція складає майже 30%). Той, хто розглядає подібну посаду в іншій компанії, може взагалі сміливо отримувати на 20% більше, ніж Ви.

Уникайте помилок

Найпоширенішою помилкою є погана попередня підготовка, говорить Мартін Верле, кар\'єрний консультант. Багато співробітників, замислюючи бесіду, не мають конкретної уяви про свої вимоги і часто приводять абсолютно не відповідні аргументи на свою користь. Верле підкреслює, що працівник повинен чітко формулювати, чому саме йому необхідно підвищити заробітну плату. Крім того, багато людей порушують питання про збільшення зарплатні тільки тоді, коли дорожчає хліб, масло або бензин. Так, це непоганий стимул, але він не повинен бути єдиним. Питання про підвищення зарплати повинне завжди стояти на порядку денному.

Надійна пам\'ятка

Отже, Ви з керівником обговорили всі успіхи, завдяки яким Вам неодмінно повинні підвищити заробітну плату. Проте багато начальників страждають порушенням пам\'яті. Заздалегідь запобігайте такій сумній недузі, написавши по закінченню бесіди люб\'язну дружню замітку, що резюмує досягнуті домовленості. Короткого електронного листа буде достатньо.

Наталя Маренич спеціально для
ПАНЯНКИ

 

http://www.panianka.info/

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Матеріали по темі