ДОПОМОГА

​В Україні запрацювала цілодобова гаряча лінія для тих, хто страждає від домашнього насильства

11 February 2020, 15:30

11 лютого розпочала роботу цілодобова гаряча лінія для осіб, які постраждали від домашнього насильства.

Про це 11 лютого повідомив Урядовий портал з посиланням на інформацію Міністерства соціальної політики України.

«Сервіс цілодобово доступний за номером 15-47. Дзвінки є безкоштовними зі стаціонарних та мобільних телефонів, анонімними та конфіденційними», - йдеться у повідомленні.

Як зазначив заступник Міністра соціальної політики з питань європейської інтеграції Сергій Ніжинський, оператор кол-центру не просто фіксує звернення, чи переадресовує його до відповідних компетентних відомств, а й в онлайн-режимі може надавати психологічну допомогу потерпілим від насильства.

На гарячій лінії:

- надаються інформаційні, психологічні та юридичні консультації чоловікам та жінкам, які постраждали від домашнього насильства, насильства за ознакою статі, насильства стосовно дітей, або з питань загрози вчинення такого насильства,

- надається психологічна допомога потерпілим від домашнього насильства жінкам, чоловікам, дітям.

Тобто у разі потреби людина отримає практичну інформацію, що робити і куди звертатись при виявленні загрози чи проблеми.

Лінія працює у тестовому режимі та є результатом спільної роботи різних міністерств і відомств. Вона створена на базі Урядового контактного центру за ініціативи Мінсоцполітики та Секретаріату КМУ (Дмитро Дубілет, Юлія Гусєва), підтримки Олени Зеленської та Марії Єфросиніної, Міністерства внутрішніх справ та Національної поліції, Міністерства охорони здоров’я, Міністерства юстиції, Міністерства освіти і науки.

У січні 2020 року пройшла перша навчальна сесія Школи підготовки консультантів Державної установи «Урядовий контактний центр» з питань запобігання та протидії домашньому насильству за європейськими стандартами за фінансової підтримки уряду Великої Британії у рамках програми #UNFPAУкраїна.

Що робити житомирянам, які мають вдома тирана: поради поліцейського дивіться у сюжеті.

Нагадаємо, відповідно до даних, наведених у додатку до проєкту рішення сесії Житомирської обласної ради «Про обласну цільову Програму запобігання, протидії домашньому насильству та торгівлі людьми на 2020 рік», опублікованому на сайті облради 6 листопада 2019 року, лише за 9 місяців надійшло 7078 звернень стосовно домашнього насильства (35 звернень надійшло від дітей, 258 – від чоловіків, 6685 – від жінок).

Як повідомляв Житомир.info, лише за один тиждень, з 15 по 22 листопада 2019 року, поліцейські Житомирської області оформили 200 адмінпротоколів за насильство у сім’ї.

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: домашнє насильство тиран гаряча лінія  
Матеріали по темі