Суспільство

Уряд спрямував 2,2 млрд грн на надбавки вчителям, враховуючи кількість учнів та наповненість класів

12 лютого 2020, 14:55

Уряд спрямував додатково 2,2 млрд гривень для виплати заробітних плат вчителям.

Це рішення було прийняте 12 лютого на засіданні Кабміну, інформує пресслужба Міністерства освіти та науки України.

Зазначається, що виплата коштів педагогам вперше буде здійснюватися із розрахунку реальної кількості учнів, а не за торішніми даними.

«Зараз ми вперше за 4 роки при розрахунку кількості коштів на зарплати вчителів врахували дані не минулого, а цього навчального року. Оскільки у формулу, за якою розраховується заробітна плата, закладається показник наповнюваності класу, ці дані суттєво впливають на формування бюджету. Гроші, які ми зараз «докинули» на місця, не вплинуть на ставку чи обов’язкові виплати. Однак вони дозволять місцевій владі платити повну надбавку за престижність та премії», – зазначила міністр освіти і науки Ганна Новосад.

У МОН зауважують, що завдяки цим коштам:

  • бюджети міст обласного значення збільшаться на 933,6 млн
  • районні бюджети збільшаться на 588,4 млн
  • бюджети об’єднаних територіальних громад збільшаться на 712,3 млн.

Інфографіка з сайту Міністерства освіти та науки України

«Хочу підкреслити, що це рішення ніяк не вплине на вчителів, яким міська влада й до цього виплачувала усі надбавки та премії. До таких міст, наприклад, належить Київ. Разом з тим, ми маємо намір змінити підхід до виплати зарплати вчителям, збільшивши базову ставку. Я переконана, що це зробить професію вчителя більш захищеною і створить запобіжники для місцевої влади, яка часто маніпулює надбавками серед працівників-бюджетників», – додала міністр.

Нагадаємо, наприкінці листопада 2019 року в інтерв’ю Житомир.info заступниця Житомирського міського голови Марія Місюрова розповідала про нарахування зарплати вчителям за принципом «гроші ходять за школярем». Вона зазначала, що, як очікується, в лютому-березні 2020 року надійдуть кошти за фактичний контингент дітей у класі.

«Раніше була формула, яка розраховувалась на кількість дітей, що була на 1 вересня 2018 року», – зауважувала Марія Місюрова.

Як повідомляв Житомир.info, станом на 21 жовтня 2019 року недостатність коштів по Житомирській міській ОТГ на виплату зарплат освітянам становила 23,6 млн грн, медичним працівникам – 14,1 тис. грн. 15 листопада на засіданні міськвиконкому говорили, що освітяни Житомира отримають аванс за листопад в розмірі 40%, зарплати за цей місяць будуть виплачені вчасно, але місто очікує субвенцію з держбюджету.

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: зарплата вчитель надбавка премія субвенція  
Матеріали по темі