Влада

Суд зобов’язав Житомирську міську раду виплатити затриманому на хабарі начальнику управління 64 тис. грн

10 березня 2020, 15:11

Сьомий апеляційний адміністративний суд зобов’язав Житомирську міську раду виплатити Юрію Мостовичу 64 тис. грн за час вимушеного прогулу й залишив без змін рішення суду першої інстанції щодо скасування наказу про звільнення та поновлення його на посаді начальника управління житлового господарства.

Відповідна постанова апеляційного суду була ухвалена 26 лютого 2020 року й оприлюднена 4 березня.

Зазначається, що апеляційні скарги на рішення Житомирського окружного адміністративного суду подали міська рада та сам позивач.

«Не погоджуючись з судовим рішенням, позивач та Житомирська міська рада подали апеляційні скарги, у яких позивач просить скасувати частково рішення суду першої інстанції в частині нарахування та виплати на користь позивача середнього заробітку за час вимушеного прогулу та в частині стягнення витрат на професійну правничу допомогу та прийняти в цій частині нову постанову, а Житомирська міська рада просить скасувати рішення суду першої інстанції та прийняти нову постанову, якою відмовити у задоволенні позовних вимог. В обґрунтування апеляційних скарг апелянти послалися на неправильне застосування судом першої інстанції норм матеріального права, порушення норм процесуального права, що, на їх думку, призвело до неправильного вирішення спору», - йдеться у постанові.

Апеляційний суд вирахував, скільки коштів міська рада має сплатити Мостовичу за час вимушеного прогулу: його заробітна плата за два повні місяці роботи за березень 2019 року, квітень 2019 року становить 34197,47 грн, кількість робочих днів у цьому періоді – 40, середньоденний заробіток складає 854,94 грн. Число робочих днів за період вимушеного прогулу з дати незаконного звільнення по день постановлення судового рішення – 75 днів, тобто середній заробіток начальника управління житлового господарства за час вимушеного прогулу становить 64 тис. 120,50 грн.

Щодо самого звільнення, то крім факту звільнення в період відпустки що й підстава звільнення неправомірна: мер підписав розпорядження з огляду на порушення Присяги посадової особи місцевого самоврядування, а саме – отримання неправомірної вигоди, але підставою порушення Присяги зазначені обставини, які інкримінуються позивачу у кримінальному провадженні, жодних інших діянь порушення позивачем Присяги не зазначено.

«Таким чином, колегія суддів дійшла висновку про те, що у разі набрання законної сили обвинувальним вироком суду відносно ОСОБА_1 у відповідача будуть усі правові підстави для прийняття наказу про звільнення позивача», - зазначається у постанові.

Скріншот з постанови апеляційного суду

Також Юрій Мостович просив апеляційний суд стягнути з міської ради 35 тис. 500 грн, які він витратив на правову допомогу, але тут рішення суду першої інстанції залишили без змін – компенсували лише витрати на професійну правову допомогу у розмірі 5 тис. 517 грн.

Отже, Сьомий апеляційний адміністративний суд відмовив у задоволенні апеляційної скарги Житомирської міської ради та частково задовольнив апеляцію Юрія Мостовича. Постанова суду набрала законної сили з дати її прийняття та може бути оскаржена в касаційному порядку.

Нагадаємо, рішенням від 22 листопада 2019 року Житомирський окружний адміністративний суд поновив на посаді звільненого начальника управління житлового господарства Житомирської міської ради Юрія Мостовича, Також міська рада має нарахувати та виплатити Мостовичу середній заробіток за час вимушеного прогулу за період з 29.07.2019 до 12.11.2019. При цьому рішення в частині поновлення на посаді та стягнення в межах зарплати за один місяць «допустити до негайного виконання». Крім того, міська рада має сплатити витрати на професійну правничу допомогу в розмірі 5517 гривень. 29 листопада мер Сергій Сухомлин заявив, що рішення суду міська рада буде оскаржувати.

Зазначимо, що на момент звільнення Юрія Мостовича до Корольовського районного суду м.Житомира вже надійшов затверджений обвинувальний акт від 25.06.2019 року в кримінальному провадженні по обвинуваченню начальника управління житлового господарства за ч.3 ст.368 КК України (Прийняття пропозиції, обіцянки або одержання неправомірної вигоди службовою особою), яка передбачає покарання у вигляді позбавлення волі на строк від 5 до 10 років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років, з конфіскацією майна.

Як повідомляв Житомир.info, Юрій Мостович був призначений начальником управління житлового господарства Житомирської міської ради з 1 жовтня 2018 року. 6 травня 2019 року з «відкатом» у 1 тис. доларів від переможця тендеру на проведення будівельних робіт був затриманий начальник управління житлового господарства Юрій Мостович: чиновник пообіцяв приватному підприємцю не чинити тиску та не перешкоджати його господарській діяльності. 8 травня прокуратура Житомирської області повідомила, що затриманого чиновника Житомирської міськради посадили під цілодобовий домашній арешт. 10 травня Корольовський районний суд задовольнив клопотання про відсторонення від посади підозрюваного в одержанні неправомірної вигоди на 60 діб, але після цього термін відсторонення не продовжили.

Мер Житомира Сергій Сухомлин 26 липня 2019 року підписав розпорядження про звільнення начальника управління житлового господарства Юрія Мостовича «у зв’язку з порушенням присяги посадової особи місцевого самоврядування», але затриманий на хабарі начальник управління відмовився від ознайомлення з розпорядженням. Директор юридичного департаменту міської ради пояснив, що було складено акт й на адресу Мостовича направлено лист з вимогою терміново з’явитися й отримати трудову книжку і розпорядження.

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: Мостович суд звільнення поновлення міськрада хабар  
Матеріали по темі