Влада

Заступник мера прокоментував повернення старої схеми руху на Соборному в Житомирі та пояснив, чому не чекали рішення профільної комісії

15 квітня 2020, 17:59

У Житомирі 21 та 22 квітня перекриють майдан Соборний, аби нанести дорожню розмітку за старою схемою руху, яка діяла до 19 листопада 2019 року. Таке рішення погодили на засіданні виконавчого комітету без погодження профільної комісії, яка не засідала через введення карантину.

За словами заступника міського голови Олександра Шевчука, тимчасова схема руху потребує корегування та додаткових видатків із бюджету, тому вирішили повернутися до старої.

«На комісіях приходили до того, що це (тимчасову схему руху) потребує додаткового фінансування, тому розмітку вирішили змінити сьогодні на виконкомі, тобто надати дозвіл і змінити розмітку 22 квітня, повернутись до існуючої схеми, бо ця зараз тимчасова. Наразі не збирається ні одна комісія, адже карантин. Давайте ми не будемо брати комісію, на сьогодні всі, хто їздить на майдані, бачать, що половина розмітки вже стерта, її потрібно поновлювати. Зараз остаточного дозволу, щоб ця розмітка залишилась на постійній остові, патрульна поліція категорично нам не дає», – говорить Олександр Шевчук.


Повернутися до питання зміни схеми руху можуть, коли відбудеться реконструкція майданів Соборного та Перемоги.

«Якщо дійсно дійдемо до реконструкції майдану Соборного, майдану Перемоги, то, можливо, ця схема має право на життя з невеликими доопрацюваннями. Наразі ж ми не дійдемо ні в цьому, я так гадаю, ні в наступному році до реконструкції цих двох майданів. Тому вирішили на час повернутися до тієї розмітки, яка була. Якщо дійдемо до реконструкції майданів, то будемо залишати таку», – додає заступник міського голови Олександр Шевчук.

Як розповідає член міської комісії з безпеки дорожнього руху Роман Кравчук, профільна комісія не ухвалила остаточного рішення щодо зміни схеми руху і планувала провести окреме засідання, яке не відбулося.

«Зараз це питання – за міським головою, чи підпише він це рішення, і всі сподівання на нього. Чи дослухається він до рекомендації, до ситуації, яка сьогодні відбулася, коли, не дивлячись на відсутність рішення профільної комісії, начальник управління транспорту, ввівши в оману членів виконкому, «пропихнув» таке рішення. Водночас є петиція, яку я створював про продовження перетворень центру міста, яка теж набрала достатню кількість голосів, є виграний конкурс, співпраця з німецькою урядовою організацією GIZ і просто зараз можна на цьому поставити хрест, якщо Сергій Іванович підпише це рішення», – розповідає член міської комісії з безпеки дорожнього руху Роман Кравчук.

Який вигляд має тимчасова розмітка на майдані Соборному в Житомирі, дивіться у відеосюжеті від 3 квітня 2020 року

Як повідомляв Житомир.info, 13 листопада 2019 року на майдані Соборному в Житомирі почали наносити нову дорожню розмітку. До того впродовж кількох місяців точились дискусії стосовно доцільності реорганізації руху на центральному майдані міста. Зміни спочатку анонсував на той час заступник Житомирського міського голови Дмитро Ткачук, згодом у вересні 2019 року, в рамках Європейського тижня мобільності на Соборному організовували ПАРКування, яке показувало, що величезна площа може бути реорганізована під громадський простір.

Саму обіцяну розмітку нанесли в середині листопада, і, за новою схемою, рух автомобілів мав відбуватись по зменшеному колу, яке змістили ближче до драмтеатру імені Івана Кочерги. Завдяки цьому звільнилось місце, де можна було б облаштувати громадський простір, а також на майдані з’явились місця для паркування автівок.

Нова розмітка на головному майдані міста викликала хвилю обговорень серед містян. Зокрема дехто нарікав на «тягнучки» на заїзді з прилеглих вулиць.

Житомирські депутати сперечались через нову розмітку на сесії міської ради 18 грудня 2019 року. В результаті навіть проголосували за те, щоб міськвиконком змінив організацію дорожнього руху на майдані Соборному й були проведені громадські обговорення з цього питання.

Після впровадження нової схеми руху для місцевих та немісцевих водіїв ми підготували детальну відеоінструкцію проїзду центрального майдану Житомира за новою розміткою

Як паркуються житомирські водії на оновленому майдані Соборному, дивіться у фоторепортажі від 28 листопада 2019 року

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: розмітка майдан Соборний виконком Шевчук Кравчук  
Матеріали по темі