Влада

Обласні та районні ради просять президента ветувати закон, який дозволить створити в Житомирській області чотири райони

28 квітня 2020, 15:19

Президент Української асоціації районних та обласних рад, голова Харківської облради Сергій Чернов від імені усіх членів Асоціації звернувся до президента Володимира Зеленського з проханням ветувати закон №2653 «Про внесення змін до деяких законів України щодо визначення територій та адміністративних центрів територіальних громад», прийнятий Верховною радою України 16 квітня 2020 року.

Про це 28 квітня повідомляє пресслужба Житомирської обласної ради.

«Цей Закон надає Урядові безпрецедентно широкі повноваження визначати адміністративні центри та затверджувати території територіальних громад без погоджень таких рішень ані з органами місцевого самоврядування, ані з місцевими органами виконавчої влади. Положення Закону суперечать статті 5 Європейської хартії місцевого самоврядування, відповідно до якої зміни територіальних кордонів органів місцевого самоврядування не можуть здійснюватися без попереднього з’ясування думки відповідних місцевих громад», - йдеться у зверненні.

Українська асоціація районних та обласних рад звертає увагу гаранта Конституції, що низка положень нового закону суперечить чинному законодавству та закликає Володимира Зеленського ветувати прийняті зміни до закону «Про місцеве самоврядування в Україні».

Також зазначається, що 23 квітня голова Житомирської обласної ради Володимир Ширма взяв участь в онлайн-нараді Асоціації щодо реформування органів місцевого самоврядування та територіальної організації влади.

«Зараз районні та обласні ради фактично усунено від прийняття рішень, що стосується життєдіяльності громад, особливо щодо формування ОТГ. Нещодавно Кабміном затверджено Перспективні плани трьох областей, серед яких Житомирська область, але це зроблено без врахування побажань громад. Ба більше, з початку цього року обласні ради позбавили можливостей погоджувати надання надр у користування та спецдозволів для видобутку корисних копалин. Усі знають, що в нашому регіоні актуальним є питання видобутку бурштину. Але зараз обласна рада не знає, які дозволи продаються на аукціонах, кому ці дозволи надаються. Все це робиться без погодження з обласною радою», - зазначив Володимир Ширма і наголосив, що абсолютно підтримує трирівневу систему організації влади в країні.

Кабінет Міністрів України 15 квітня 2020 року затвердив перспективний план формування територій громад Житомирської області, який передбачає 65 спроможних об’єднаних територіальних громад та чотири райони.


Фото з сайту облради

Нагадаємо, пропозицію ОДА про створення в Житомирській області п’яти районів у Мінрегіоні не підтримали.

Як повідомляв Житомир.info, 5 лютого 2020 року голова Житомирської ОДА Віталій Бунечко оприлюднив карту Житомирської області, поділеної на 62 ОТГ, зазначивши, що 62 об’єднані територіальні громади – це результат тривалих обговорень з громадськістю, які проводили органи місцевого самоврядування, органи виконавчої влади і Міністерство розвитку громад та територій.

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: облрада децентралізація вето президент КМУ закон самоврядування  
Матеріали по темі