Місто

Облаштування переходів і критих велопарковок: у Житомирі погодили інфраструктуру за проєктом «TUMI: шлях до школи»

8 травня 2020, 16:31

Комісія з безпеки дорожнього руху погодила інфраструктурні рішення для підвищення безпеки пересування дітей в Житомирській міській ОТГ. Проєктні рішення обговорювалися на засіданні комісії 8 травня. Стосуються вони проблемних ділянок, які ідентифікували та досліджували у жовтні 2019 року учні, батьки та вчителі Вересівської ЗОШ, ЖЕЛ №24, ЗОШ №8 і ЗОШ №36 м. Житомира під час пішохідного аудиту інфраструктури. Саме названі школи у вересні 2019 року в результаті відкритого конкурсу стали учасниками проєкту «TUMI: шлях до школи», що спрямований на розвиток сталої мобільності і створення більш безпечних і комфортних умов для пересування дітей в Житомирській міській ОТГ.

Про це Житомир.info повідомила координаторка проєкту «TUMI: шлях до школи» Аліна Кундіч.

«Проєктні рішення, що стосуються втручань в транспортну інфраструктуру біля Вересівської школи, Житомирського екологічного ліцею №24, ЗОШ №8 та ЗОШ №36 мають бути доповнені заходами щодо забезпечення належного зовнішнього освітлення відповідних пішохідних переходів. Пішохідні переходи мають бути добре видимі навіть в складних погодних умовах, це особливо важливо для дітей, які навчаються у цих навчальних закладах», – зазначив заступник Житомирського міського голови Олександр Шевчук.

Будівельно-монтажні роботи будуть профінансовані за кошти Німецького товариства міжнародного співробітництва (GIZ) GmbH, а здача об'єктів в експлуатацію планується до жовтня 2020 року.

Безпосередньо в рамках виконання робіт з капітального ремонту засобів організації дорожнього руху планується:

1. Зменшення площі центрального перехрестя і облаштування пішохідних переходів, а також додаткове встановлення засобів зниження швидкості перед перехрестям в усіх напрямках біля Вересівської ЗОШ.

2. Розширення і покращення стану пішохідної зони поблизу проїзду між ЖЕЛ №24 та багатоквартирними будинками по вул. Шевченка, 105 і 107, а також встановлення установки з радіолокаційним індикатором швидкості.

3. Облаштування нерегульованого пішохідного переходу з острівцем безпеки через вул. Східну навпроти входу в ЗОШ №8.

4. Облаштування піднятого пішохідного переходу навпроти центрального входу в ЗОШ №36.

Крім капітального ремонту засобів організації дорожнього руху, в рамках проєкту «TUMI: шлях до школи» упродовж червня-липня 2020 року на територіях шкіл-учасниць проєкту планується встановлення велопарковок критого типу для довгострокового зберігання велосипедів.

Як повідомляв Житомир.info, 21 серпня 2019 року виконком підтримав реалізацію проєкту «TUMI: шлях до школи», у рамках якого в місті будуть розвивати сталу мобільність у загальноосвітніх навчальних закладах шляхом заохочення школярів до пересування на велосипедах. Окрім грантових 150 тис. євро, на реалізацію проєкту планували залучити 30 тис. євро з міського бюджету.

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: «TUMI: шлях до школи» школа ЗОШ інфраструктура  
Матеріали по темі