Колектив обласної дитячо-юнацької спортивної школи для людей з інвалідністю занепокоєний чуткам про можливе закриття закладу. Викладачі говорять: не можуть стояти осторонь, адже вже мають приклад, коли розформували спортивну школу.
«Чутки завжди використовуються по-різному, але я сам з Новограда-Волинського, і в нас є тренери, які працюють в армспорті, це два тренери, і три працюють у Житомирі, Потіївці та інших місцях. Відповідно, у нас була юнацька спортивна школа, і її тихенько одними рішення закривають, а іншими припиняють фінансування, ще питання там виникають. Я знаю, що за ці роки ми там зробили відділення, зараз 50 осіб, 5 тренерів займаються по області. З відділення, яке займає 8 місце в Україні, за останні 4 роки займаємо перше. Якщо раз образити спортсмена-інваліда або просто людину з інвалідність, вона більше ніколи не повернеться, вона замкнеться в собі. Цю школу, навпаки, варто розвивати і робити відділення в кожному районі», – говорить тренер «Житомирська обласна ДЮСШ інвалідів» обласної ради Генадій Данюк (орфографія в імені збережена відповідно до паспорта).
Вихованці спортивної школи кажуть: спорт допомагає по життю, тому даний заклад для них є надважливим.
«Коли я починав – це впевненість в собі. Друге – це фізична реабілітація і спортивний розвиток, а четверте – це становлення як тренера-викладача», – ділиться вихованець «Житомирська обласна ДЮСШ інвалідів» обласної ради Олександр Пінчук.
Директорка дитячо-юнацької школи розповідає, що про оптимізацію почула від обласної влади.
«Люди проти, щоб була оптимізація школи. Ми проти, адже у нас школа не найгірша, нехай покажуть, у якій школі є такі результати. Оптимізація – це зменшення чогось, ми так розуміємо. Поки забрали одну ставку, сказали, що можемо не хвилюватися до нових місцевих виборів, тобто до листопада. Це сказав Ширма», – каже директорка «Житомирської обласної ДЮСШ інвалідів» Житомирської обласної ради Тетяна Паторжанська.
Втім голова Житомирської обласної ради запевнив: заклад не планують закривати, крім того, жодної оптимізації не передбачається.
«Ніяких поки немає, там є зміни до статуту, як і в багатьох наших установах, які будуть розглядатися на сесії. Ніяких змін, у нас була з нею розмова, але про оптимізацію мова не була, хоча з її вуст це ніби прозвучало. В 2021 році буде нова каденція, нові депутати. Не думаю, що у когось з депутатів підніметься рука проголосувати за те, щоб закрити чи щось зробити. Ми навпаки сьогодні розглядаємо питання про те, що більше дітей, зокрема з особливими потребами, мають займатися, вони хочуть, вони мають бути повноцінними членами суспільства», – запевнив голова Житомирської обласної ради Володимир Ширма.
Фоторозповідь молодого житомирського борця Едуарда Підкаура, який розпочав спортивну кар’єру, незважаючи на те, що у дитинстві йому ампутували пальці, дивіться тут