Місто

​Будівництво сміттєпереробного заводу в Житомирі опинилось під загрозою

7 July 2020, 16:03

Державна архітектурно-будівельна інспекція поки не надала дозволу на початок будівництва сміттєпереробного заводу в Житомирі. Про це журналістам Житомир.info розповів міський голова Сергій Сухомлин. Ще місяць тому хорватська фірма «Tehnix», яка будуватиме сміттєпереробний завод у Житомирі, подала пакет необхідних документів у Київ, втім наразі питання початку будівельних робіт і досі відкрите.

«У зв’язку з тим, що зараз карантин, усі дозволи і документи пересилаються тільки поштою. 30 днів йде на видачу дозволу. Компанія підготувала увесь комплект документів, ми разом із нашими фахівцями опрацьовували цей комплект документів. Я просто впевнений, що там є все необхідне, щоб отримати дозвіл на початок будівництва. На даний час, по нашій інформації, є відмова. Ми ще не бачимо, що саме не влаштувало київську ДАБІ в цих документах. Ще чекаємо на їх письмову відповідь. Але усе це затримує початок будівництва сміттєпереробного заводу. Будемо дивитись відповідь ДАБІ, будемо подавати знову і робити все, щоб отримати декларацію для початку будівництва. Бо обладнання вже готове і за декілька місяців можна побудувати фундаменти і виконувати монтажні роботи, щоб завод запрацював. Це точно не додає оптимізму компаніям, інвесторам, які вже фактично два роки займаються цим проєктом. Спочатку була археологія, потім змінилось законодавство і потрібна була вже екологічна експертиза на рівні міністерства, яка проходила близько 8 місяців. Я зараз хочу утриматись від якихось коментарів, але я переконаний, що потрібно подавати документи знову і захищати цей проєкт, щоб він почав втілюватись в життя. Це перший сміттєпереробний завод в Україні і це точно буде знаковий об’єкт для всієї країни. Зараз не хочу нікого ні в чому звинувачувати, будемо розбиратись і робити все можливе, щоб цей проєкт дійсно почався», - розповів Житомирський міський голова Сергій Сухомлин.


Зазначимо, що будівництво сміттєпереробного заводу у Житомирі мало розпочатись на початку березня 2020 року.

Чому будівництво сміттєпереробного заводу на околиці міста досі не розпочали, дивіться у відеосюжеті від 16 червня 2020.

Нагадаємо, 21 серпня 2019 у програмі «Діалоги» на Житомир.info Сергій Сухомлин пояснив механізм роботи сміттєпереробного заводу, описавши шлях сміття від контейнерів до кінцевого продукту переробки. Наприкінці жовтня 2019 року інспекції з благоустрою Житомира доручили розчистити земельну ділянку під будівництво сміттєпереробного заводу.

У листопаді 2019 мер Житомира Сергій Сухомлин у програмі «Тема дня» на Житомир.info розповів, що хорватська фірма «Tehnix», яка має будувати сміттєпереробний завод у Житомирі, не розпочинала роботи взимку, бо це дорого.

7 лютого 2020 року у соцмережі Сергій Сухомлин повідомив, що хорватська компанія «Tehnix» вже завершує виготовлення обладнання для проєкту сміттєпереробного заводу в Житомирі, будівництво виробничих цехів якого розпочнуть в березні.

Як повідомляв Житомир.info, після сесії 17 травня 2018 року мер Сергій Сухомлин розповідав, що є три пропозиції від інвесторів на будівництво сміттєпереробного заводу по пров. Складський, 20 та розповідав про умови співпраці: усім потенційним інвесторам виставляють умову щодо банківської гарантії на 1-1,5 млн євро на термін здачі заводу в експлуатацію.

У липні 2018 стало відомо, що переробкою сміття у Житомирі планує займатися хорватська компанія «Технікс». На сесії міськради представник компанії розповів про 100-відсоткову переробку сміття та назвав орієнтовну вартість заводу – 10 млн євро, а київське ТОВ «МС Соціальний Проект» отримало дозвіл на розробку проєкту землеустрою з відведення 5 га землі для сміттєпереробного заводу на східній околиці Житомира (провулок Складський, 20). 8 листопада 2018 депутати міської ради передали компанії цю земельну ділянку в оренду на 20 років.

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: сміттєпереробний завод сміття  
Матеріали по темі