Суспільство

З початку липня прикордонники Житомирського загону завернули майже 1400 людей, які заради ягід хотіли перетнути кордон

12 липня 2020, 14:36

У Житомирській області триває сезон збору лісових ягід. Нерідко бажання зібрати якомога більше ягід спонукають людей до порушень законодавства України.

Про випадки намагання людей перетнути кордон заради збору ягід 11 липня Житомир.info повідомили у пресслужбі Житомирського прикордонного загону Державної прикордонної служби України.

«Трапляються випадки коли громадяни України, збираючи дари природи, ігнорують неодноразові повідомлення прикордонників про дотримання законодавства та намагаються свідомо порушити державний кордон. Пояснюють свої протиправні дії громадяни бажанням зібрати якомога більше ягід, не зважаючи на територію, де вона росте. Тим паче, рухаючись в бік державного рубежу з наміром його перетнути, ягідники в більшості випадків знають, де проходить кордон та відповідальність за його незаконний перетин. Лише протягом першої декади липня прикордонники Житомирського загону, будучи відкритими до взаємодії та діалогу з громадою, в 122 випадках відвернули від державного кордону 1336 осіб, з яких 97 дітей», – інформують прикордонники.

Охоронці кордону попереджають громадян про невідворотність покарання за порушення законодавства України з прикордонних питань.

«Кошти, отримані від реалізації ягоди, можуть бути сплачені на адміністративний штраф. Так, незаконне перетинання або спроба незаконного перетинання державного кордону України передбачає накладення штрафу на осіб від 1700 грн до 3400 грн або адміністративний арешт на строк до 15 діб (виділено редакцією). Ті ж самі дії вчинені групою осіб або особою, яку протягом року було піддано адміністративному стягненню – накладення штрафу від 3400 грн до 8500 грн (виділено редакцією)», – попереджають прикордонники.

Як повідомляв Житомир.info, за добу 1 липня 2019 року з прикордонної смуги в Житомирській області було повернуто близько 150 людей, які збирали чорниці поряд з кордоном з Білоруссю.

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: ягоди прикордонник  
Матеріали по темі