Суспільство

У Житомирській області лісгосп купив 12 мотоциклів, аби працівники могли швидко реагувати на лісові пожежі

15 July 2020, 16:59

На базі Овруцького лісгоспу у Житомирській області запустили пілотний проєкт зі створення груп швидкого реагування: аби уберегти ліс від вогню, для працівників придбали мототранспорт.

Про це 15 липня Житомир.info повідомили у пресслужбі Житомирського обласного управління лісового та мисливського господарства.

«Ці групи, у складі яких працівники лісової охорони, дійсно будуть достатньо швидкими та мобільними, адже пересуватимуться вони на мототранспорті, відтак зможуть проїхати стежкою між деревами, легко оминути болото тощо. До того ж, їх транспорт обладнаний ранцевими вогнегасниками та лопатами, відтак у разі виявлення вогню, вони відразу ж зможуть приступити до гасіння Зауважу, що до їх обов’язків належить виключно патрулювання і охорона лісів та роз’яснювальна робота серед населення, до жодних інших робіт їх не залучатимуть», – запевнює начальник Житомирського обласного управління лісового та мисливського господарства Віктор Сахнюк.

Для цього підприємство розширило штат та в кожне з 6-ти лісництв прийняло на роботу по 2 майстри лісу і придбало для них 12 мотоциклів.

Зазначається, що найближчим часом кожен із патрулювальників матиме ще й радіостанцію, адже покриття для мобільного зв’язку є далеко не скрізь. А з допомогою рації працівники швидко зможуть зв’язатися один з одним та з пожежним спостерігачем лісництва.

За словами керівника лісгоспу Володимира Антонюка, на придбання мототранспорту та обладнання лісгосп витратив понад 200 тисяч гривень. Крім того, на виплату заробітної плати новоприйнятій лісовій охороні заплановано витрачати ще близько 150 тисяч гривень щомісяця.

«Проте, коли мова йде про протипожежні заходи – економити не варто. Бо в разі пожежі втрачається значно більше. До того ж, саме в цю пору така пильна охорона цілком виправдана, адже в ліси Овруччини щоденно відправляються тисячі збирачів ягід та грибів, їх необережність може обернутися великою бідою», – підсумовують в Житомирському обласному управлінні лісового та мисливського господарства.

Як повідомляв Житомир.info, 16 квітня 2020 року в Овруцькому та Олевському районах Житомирської області виникла лісова пожежа, яка розповсюдилася на території 8 лісових господарств. Загальна площа пожежі становила близько 30 тис. гектарів. До гасіння залучалось 1069 чоловік та 156 одиниць техніки, у тому числі три літаки АН-32П, якими здійснювалося скидання до 150 тонн води на добу.

Як вогнеборці ліквідовували лісові пожежі на півночі Житомирської області, дивіться тут.

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: ліс лісгосп лісництво лісова пожежа Овруцький лісгосп  
Матеріали по темі